Reklama
Reklama

Spacer śladami legendarnego poznańskiego prezydenta

Dom, w którym znajdowało się mieszkanie Cyryla Ratajskiego | fot. PoPoznaniu.pl
Dom, w którym znajdowało się mieszkanie Cyryla Ratajskiego | fot. PoPoznaniu.pl

Nowy Rok przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl rozpoczynają zupełnie nową wycieczką tematyczną. W przyszłym tygodniu odbędą się dwa spacery śladami prezydenta Cyryla Ratajskiego.

Przewodnicy skupieni wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl najbardziej znani są z organizacji wycieczek tematycznych. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów i jeżyckich tajemnic. W sobotę, 13 stycznia odbędą się dwa spacery śladami Cyryla Ratajskiego -Cyryl Ratajski to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych osób żyjących w naszym regionie w XX wieku. Na czym polega fenomen prezydenta, który po dziś dzień jest sympatycznie wspominany przez tysiące mieszkańców Poznania? Jaki był Poznań jego czasów? Gdzie Cyryl Ratajski odcisnął swoje piętno? Co po sobie zostawił? Dlaczego jest postacią zasłużoną nie tylko dla Wielkopolski? Na te i inne pytania odpowiemy podczas wycieczki tematycznej, w ramach której chcielibyśmy przybliżyć postać tego, który "oddał życie swoje miastu w zupełności" - zachęcają przewodnicy.

13 stycznia odbędą się dwa spacery. Pierwszy rozpocznie się o godzinie 10, a drugi o godzinie 14. Przewodnik będzie oczekiwał na uczestników spaceru przy Liceum Ogólnokształcącym św. Marii Magdaleny. Udział w wycieczce jest darmowy, ale po spacerze można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro