Reklama

Zakończył się pierwszy etap prac na linii Poznań - Piła

Zgodnie z planem zakończył się pierwszy etap prac na linii kolejowej Poznań - Piła. Automatycznie rozpoczyna się kolejny etap, ale jak zapewniają kolejarze, nie będzie on uciążliwy dla pasażerów.

Długo zapowiadane prace na linii kolejowej Poznań - Piła rozpoczęły się we wrześniu i objęły odcinek Poznań - Oborniki Most -Zmodernizowano już 25 km jednego z dwóch torów, sieć trakcyjną i obiekty inżynieryjne. Przebudowano perony, od strony modernizowanego toru, na stacjach i przystankach: Poznań Strzeszyn, Golęczewo, Chludowo. Trwają prace przy budowie peronów wyspowych w Wargowie i Złotnikach, gdzie obsługę podróżnych zapewniają tymczasowe perony. Z przejeżdżających pociągów widać też konstrukcje nowych przystanków: Poznań Podolany i Złotniki Grzybowe. Na modernizowanym odcinku Poznań - Oborniki Most wymieniono 9 rozjazdów - ważnych elementów linii kolejowej, odpowiedzialnych za sprawny ruch pociągów - informuje Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP PLK. W tej chwili przywrócono ruch pociągów po obu torach.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Zakończenie pierwszego etapu nie oznacza jednak wstrzymania prac. Robotnicy natychmiast rozpoczynają kolejny etap -Do marca 2018 r. układane będą kable telekomunikacyjne do nowego lokalnego centrum sterowania. Budowane są nastawnie kontenerowe. Zaplanowano również prace przy sieci trakcyjnej - dodaje Wolny i zapewnia, że te prace nie będę generowały problemów dla pasażerów.

Duże utrudnienia wystąpią natomiast wiosną, po rozpoczęciu trzeciego etapu. Wówczas remontowany będzie jednotorowy fragment torowiska, a to oznacza, że ruch pociągów pomiędzy Obornikami a Piłą zostanie całkowicie wstrzymany.

Wszystkie prace zakończą się w grudniu 2019 roku. Podróż z Poznania do Piły skróci się wówczas o 40 minut.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro