Reklama

Są wyniki konkursu na dofinansowanie żłobków: 11 żłobków bez pieniędzy od miasta

Miasto przeznaczy rekordową kwotę ponad 25 milionów złotych na dofinansowanie miejsc w niepublicznych żłobkach. Nie dla wszystkich jednak wystarczyło pieniędzy.

Konkurs ofert na organizację opieki w formie żłobka miasto ogłosiło w listopadzie. Dotychczas o dofinansowanie można się było starać tylko na dany rok kalendarzowy. Tym razem okres ten wydłużono - od 1 stycznia 2018 roku do 31 sierpnia 2019 roku. Miasto dysponuje jedynie 1262 miejscami w publicznych żłobkach, dlatego od kilku lat dofinansowuje miejsca w żłobkach niepublicznych. W tym roku dofinansowanie będzie wynosić 600 złotych miesięcznie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Już wiadomo, że do konkursu, który rozstrzygnięto pod koniec grudnia, wpłynęło 77 ofert na łączną liczbę 2367 miejsc dla dzieci. - Oferty zostały poddane ocenie formalnej, a następnie oceny merytorycznej dokonała komisja konkursowa. Z przyczyn formalnych zostały odrzucone 4 oferty (liczba miejsc 85) - wyjaśnia Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP.

Pod koniec grudnia rozdzielono pieniądze w zależności od sumy uzyskanych punktów. - Dofinansowanie zostało przyznane 66 żłobkom na łącznie 2099 miejsc, co daje kwotę 25 188 000 zł na 20 miesięcy. W tym dwa podmioty otrzymały dotację na część miejsc: odpowiednio 10 oraz 11 miejsc - precyzuje Pietrusik-Adamska. - 7 ofert na łączną liczbę 148 miejsc zostało ocenionych pozytywnie, ale nie otrzymało dofinansowania z powodu wyczerpania środków. Dofinansowania zabrakło więc dla 183 miejsc (148 w 7 żłobkach oraz 35 miejsc w dwóch żłobkach, które otrzymały częściową dotację).

Warunków formalnych nie spełniły żłobki Fistaszki, Słoneczko na os. Bohaterów II Wojny Światowej, Maya na ul. Borsuczej oraz Kolorowy Domek. Oferty ocenione pozytywnie, dla których zabrakło pieniędzy: Akademia Edukacji Montessori Małpi Gaj, Bajkowa Kraina, Elmo, Mały Wielki Człowiek, Niutek 3, Latawce Dmuchawce, Przystań Maluszka. TUTAJ i TUTAJ znajduje się lista żłobków, które otrzymały dofinansowanie.

- Rodzice dzieci, które zapisane były w 2016 i / lub w 2017 roku do żłobka, który nie uzyskał dofinansowania w nowym konkursie, mogą skorzystać ze wsparcia w formie bonu żłobkowego, a więc z kwoty 600 zł miesięcznie stanowiącej dofinansowanie do opieki nad dzieckiem w żłobku (kontynuowanej w tym samym żłobku) - kończy Magdalena Pietrusik-Adamska.

Wszystkie żłobki, które nie otrzymały dofinansowania w nowym konkursie z powodu wyczerpania środków, nie otrzymywały dotacji w ostatnich dwóch latach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro