Reklama
Reklama

Przy ulicy Łużyckiej powstanie nowy skwer za 500 tysięcy złotych

Inwestycja zostanie zrealizowana w tym roku.

O to, by na niezagospodarowanym terenie ze zniszczonymi bramkami do gry w piłkę nożną w pobliżu Netto utworzyć skwer, ubiegali się mieszkańcy okolicy. Ostatecznie projekt pojawił się w propozycjach do realizacji w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego i uzyskał wiele głosów mieszkańców. Tym samym w tym roku będzie realizowany.

Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej, dokumentacja projektowa jest już gotowa i została pozytywnie zaopiniowana przez Radę Osiedla Naramowice i pomysłodawców skweru. - Miasto Poznań wyasygnowało na ten cel 500 000 zł. Koszt dokumentacji projektowej wynosił 24 600 zł, pozostałe przyznane środki finansowe przeznaczone zostały na realizację - wyjaśnia ZZM.

Skwer ma powierzchnię prawie 0,4 hektara. Zostały na nim zaprojektowane nowe ścieżki dla pieszych oraz placyki z ławkami i koszami na śmieci. Utworzona tu również zostanie strefa seniora, a w niej staną ławki, stoliki do gry w szachy i regał miejski na książki. - Wolna przestrzeń zagospodarowana zostanie zielenią niską (bylinami), średniowysoką (krzewami ozdobnymi) i drzewami. Teren skweru oświetlony będzie przez lampy parkowe - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro