Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 2
Reklama

Przy ulicy Łużyckiej powstanie nowy skwer za 500 tysięcy złotych

KaT
wtorek, 2.01.2018 r.
godz. 12.13
KaT | wtorek, 2.01.2018 r., godz. 12.13
Przy ulicy Łużyckiej powstanie nowy skwer za 500 tysięcy złotych

Inwestycja zostanie zrealizowana w tym roku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 993 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1003 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1009 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O to, by na niezagospodarowanym terenie ze zniszczonymi bramkami do gry w piłkę nożną w pobliżu Netto utworzyć skwer, ubiegali się mieszkańcy okolicy. Ostatecznie projekt pojawił się w propozycjach do realizacji w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego i uzyskał wiele głosów mieszkańców. Tym samym w tym roku będzie realizowany.

Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej, dokumentacja projektowa jest już gotowa i została pozytywnie zaopiniowana przez Radę Osiedla Naramowice i pomysłodawców skweru. - Miasto Poznań wyasygnowało na ten cel 500 000 zł. Koszt dokumentacji projektowej wynosił 24 600 zł, pozostałe przyznane środki finansowe przeznaczone zostały na realizację - wyjaśnia ZZM.

Skwer ma powierzchnię prawie 0,4 hektara. Zostały na nim zaprojektowane nowe ścieżki dla pieszych oraz placyki z ławkami i koszami na śmieci. Utworzona tu również zostanie strefa seniora, a w niej staną ławki, stoliki do gry w szachy i regał miejski na książki. - Wolna przestrzeń zagospodarowana zostanie zielenią niską (bylinami), średniowysoką (krzewami ozdobnymi) i drzewami. Teren skweru oświetlony będzie przez lampy parkowe - kończy.