Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -1
Reklama

W najbliższą sobotę zakupów nie zrobisz. Od marca sklepy zamknięte w niektóre niedziele

KaT
wtorek, 2.01.2018 r.
godz. 09.17
KaT | wtorek, 2.01.2018 r., godz. 09.17
W najbliższą sobotę zakupów nie zrobisz. Od marca sklepy zamknięte w niektóre niedziele
fot. Maciek Pelc / freeimages.com

W najbliższą sobotę, ze względu na święto Trzech Króli, nieczynne będą sklepy. Od marca w życie wchodzą natomiast nowe przepisy, które ograniczają handel w niedziele.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1025 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

6 stycznia zamiast do galerii handlowej poznaniacy mogą się wybrać na plac Wolności, gdzie odbywać się będzie tradycyjny już Orszak Trzech Króli. Każdego roku w wydarzeniu bierze udział kilka tysięcy uczestników.


Kiedy znowu duże sklepy i galerie handlowe będą zamknięte? Zgodnie z obowiązującymi od stycznia 2018 roku przepisami, już od marca czekają nas spore zmiany w funkcjonowaniu sklepów. Rząd stopniowo będzie wprowadzać zakaz handlu w niedzielę. Zaczniemy to odczuwać w marcu. Od marca 2018 roku do końca tego roku handel w niedziele będzie możliwy tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Ale w kwietniu pierwsza niedziela to Wielkanoc - dlatego niedzielne zakupy zrobimy w tym miesiącu tylko 29 kwietnia. Wyjątkiem będzie też grudzień. Zakaz handlu w tym miesiącu będzie obowiązywać tylko raz - 9 grudnia. Dwie przedświąteczne niedziele będą bowiem „handlowe”.

W 2019 roku zakaz handlu będzie obowiązywać w większość niedziel. Zakupy zrobimy tylko w ostatnią niedzielę miesiąca (są wyjątki - m.in. niedziele handlowe przed świętami). Od 2020 roku zakaz handlu ma obowiązywać we wszystkie niedziele z wyjątkiem niedziel wskazanych przez ustawodawcę (to m.in. niedziele przed świętami).

Reklama