Reklama
Reklama

2018 rok: ile długich weekendów?

fot. Doru Lupeanu / freeimages.com
fot. Doru Lupeanu / freeimages.com

Po obfitym w długie weekendy 2017 roku, rok 2018 nie będzie aż tak korzystny pod względem dni wolnych od pracy.

1 stycznia to pierwszy dzień wolny od pracy w tym roku. Przypada w poniedziałek, a tym samym zyskujemy przedłużony weekend. Niestety 1 stycznia w poniedziałek oznacza, że 6 stycznia, a więc Święto Trzech Króli, przypada w sobotę. Długiego weekendu w tym przypadku nie będzie.
Przed kolejnym długim weekendem czekają nas ferie zimowe w szkołach, które w tym roku w Wielkopolsce przypadają od 10 do 25 lutego. Wielkopolska, wraz z województwami lubuskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim i świętokrzyskim, będzie jako ostatnia w Polsce cieszyć się feriami zimowymi.
Następny długi weekend czeka nas dopiero na przełomie marca i kwietnia. Wielkanoc przypada 1 kwietnia, w Prima Aprilis, a dzięki świątecznemu poniedziałkowi zyskamy 3 dni wolnego (31 marca - 2 kwietnia).
Kolejne dni wolne szykują się na przełomie kwietnia i maja. Dla osób, które wezmą trzy dni wolne od pracy (poniedziałek 30 kwietnia, środę i piątek - 2 i 4 maja) "długi weekend" będzie trwać aż 9 dni (28 kwietnia - 6 maja)! Bez brania wolnego w środę, 2 maja, zyskujemy dwa długie weekendy po 4 dni każdy (28 kwietnia - 1 maja oraz 3 - 6 maja).
Na przełomie maja i czerwca następny długi weekend. 31 maja, w czwartek, przypada Boże Ciało. Wystarczy wziąć wolne 1 czerwca, by mieć 4 dni wolne od pracy (31 maja - 3 czerwca).
Do kolejnego długiego weekendu poczekamy aż do listopada. 1 listopada, Wszystkich Świętych, przypada w czwartek. Biorąc wolne w piątek ponownie zyskujemy 4 dni wolnego (1 - 4 listopada). Niestety 11 listopada przypada w niedzielę - długiego weekendu nie będzie.
Ostatnie długie weekendy to Boże Narodzenie i Sylwester. Wigilia w tym roku przypada w poniedziałek. Biorąc tego dnia wolne zyskujemy aż 5 dni na świętowanie (22 - 26 grudnia). Dodatkowo Sylwester przypada w poniedziałek. Biorąc wolne 31 grudnia zyskamy 4 dni wolnego (29 grudnia - 1 stycznia).
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
9.62 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro