Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
Reklama

Poznań: od poniedziałku inaczej segregujemy śmieci!

KaT
poniedziałek, 1.01.2018 r.
godz. 13.24
KaT | poniedziałek, 1.01.2018 r., godz. 13.24
Poznań: od poniedziałku inaczej segregujemy śmieci!

Od 1 stycznia poznaniacy powinni mieć w domach dodatkowy kosz na odpady biodegradowalne.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1021 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Wraz z początkiem 2018 roku do pojemników na śmieci zmieszane, papier, szkło i plastik dołączył nowy - na odpady BIO. To pojemniki w kolorze brązowym.
 
Dla mieszkańców chociażby bloków taka zmiana oznacza konieczność posiadania w mieszkaniu kolejnego pojemnika na odpady. Co ma do niego trafiać? Kwiaty, resztki kwiatów, obierki owoców i warzyw, przeterminowane owoce i warzywa, skorupki jaj, a także fusy po kawie i herbacie. Dodatkowo do pojemników w altanach śmietnikowych z napisem BIO możemy też wrzucać trawę, liście, rozdrobnione gałęzie i pozostałości roślinne. NIE WRZUCAMY do pojemników ziemi, kamieni, popiołu, a także odchodów zwierząt, mięsa i kości. W altanach pojawić się mogą także brązowe pojemniki z naklejką ODPADY ZIELONE. Do nich trafiać mogą wyłącznie trawa, liście, rozdrobnione gałęzie i pozostałości roślinne.
 
Związek Międzygminny GOAP nie podnosi opłat za wywóz śmieci, ale w przypadku bloków to spółdzielnie mieszkaniowe muszą kupić nowe pojemniki do altan oraz dbać o ich czyszczenie, co oznacza dodatkowe koszty… przerzucone na mieszkańców. W ciągu kilku najbliższych miesięcy trzeba się więc liczyć z podwyżką czynszu o około 10 groszy za metr mieszkania.
Reklama