Reklama
Reklama

Noworoczne fajerwerki nad miastem

fot. Anna Woś
fot. Anna Woś

Choć miasto zachęcało do tego, by mieszkańcy zrezygnowali z przygotowywanych samodzielnie pokazów sztucznych ogni, wiele osób i tak postanowiło "strzelać" w Sylwestra.

Zarówno pracownicy Ogrodu Zoologicznego, jak i m.in. poznańskiego schroniska dla zwierząt apelowali do poznaniaków, by dla dobra zwierząt nie używać petard w trakcie witania Nowego Roku. - Po przewietrzeniu wszystkie nasze zwierzaki spędzą dzisiejsze popołudnie i noc w stajniach. Nie cieszymy się z takiego Sylwestra, kiedy już słychać huk. Nie chcemy jutro czytać postów o śmierci i zaginięciach zwierząt. Wojna światów ku ludzkiej uciesze i próżności smutno kończy ten rok - pisali na Facebooku pracownicy ZOO 31 grudnia.
Apelowano nawet do organizatorów miejskiego Sylwestra, by zrezygnowali z największego w historii miasta pokazu fajerwerków. Mimo to z pokazu nie zrezygnowano, ale za to proszono poznaniaków, by zamiast kupować fajerwerki i samodzielnie je odpalać, zobaczyć pokaz zorganizowany przez miasto. I tak wiele osób na własną rękę "strzelało", czego skutki widać na wielu placach i ulicach w mieście - po fajerwerkach pozostało wiele śmieci. W najbliższych godzinach trwać będzie wielkie sprzątanie.
Zobacz jak wyglądały fajerwerki nad miastem. Masz zdjęcia fajerwerków? Prześlij je na [email protected]. Chętnie pokażemy je na portalu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro