Reklama
Reklama

Strażnicy miejscy pchali auto posła Wróblewskiego - są już po rozmowie z komendantem

fot. WTK PLAY
fot. WTK PLAY

Wracamy do awarii samochodu posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego, do jakiej doszło w ubiegłym tygodniu przed wjazdem do poznańskiego magistratu. Strażnicy odbyli już zapowiadaną rozmowę z komendantem.

O sprawie pisaliśmy tutaj. Poseł PiS Bartłomiej Wróblewski jadąc do poznańskiego Urzędu Miasta zapomniał zatankować samochód. Auto zablokowało wjazd do magistratu oraz przejście dla pieszych. Strażnicy miejscy pomogli zepchnąć auto, ale też udali się po paliwo. Reakcja strażników, którzy zepchnęli auto była właściwa. Natomiast moje oburzenie spowodował dalszy rozwój sytuacji, czyli fakt, że poseł przyjął pomoc strażników w zorganizowaniu benzyny. Pojechali po nią na stację, a poseł Wróblewski czekał na nich na terenie urzędu. Rozumiem ludzkie podejście ze strony strażników, ale będąc na służbie, nie powinni byli tego robić. Gdyby zdarzyło się to na przykład osobie niepełnosprawnej lub seniorowi, taka propozycja pomocy, byłaby do przyjęcia - komentował wówczas Mariusz Wiśniewski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania, któremu podlega straż miejska i dodał, że zobowiązał komendanta straży miejskiej do przeprowadzenia rozmowy wyjaśniającej i pouczenia strażników.

Jak informuje dziś "Głos Wielkopolski" rozmowa już się odbyła. Wezwałem ich do siebie i poprosiłem, żeby opisali jak z ich perspektywy wyglądała cała sytuacja. Później przez około kwadrans tłumaczyłem im co zrobili dobrze, a co źle - mówi Waldemar Matuszewski, komendant Straży Miejskiej w Poznaniu w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" zdaniem komendanta strażnicy postąpili właściwie usuwając samochód z przejścia dla pieszych, jednak dowóz paliwa był niewłaściwy. To zdarzenie można było inaczej rozwiązać. Dodam jednak, że strażnicy nie jechali tylko po paliwo dla posła, ale po prostu zatankować swój radiowóz - dodał Matuszewski.

Jestem wdzięczny za pomoc, którą w tej nietypowej sytuacji uzyskałem. Jestem zobowiązany strażnikom za życzliwość - tłumaczył przed kamerą telewizji WTK Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro