Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
Reklama

Al. Solidarności przedłużą do Lutyckiej, wybudują węzły komunikacyjne. Zaczynają się konsultacje

KaT
piątek, 29.12.2017 r.
godz. 13.41
KaT | piątek, 29.12.2017 r., godz. 13.41
Al. Solidarności przedłużą do Lutyckiej, wybudują węzły komunikacyjne. Zaczynają się konsultacje
fot. ZDM

Do 19 stycznia mieszkańcy mogą wypowiedzieć się na temat planów miasta związanych z przebudową ulicy Lutyckiej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Co obejmować ma inwestycja, która ze względu na możliwości finansowe miasta zostanie podzielona na trzy etapy? Zgodnie z zapowiedziami Zarządu Dróg Miejskich, rozbudowane ma zostać skrzyżowanie Lutycka/Strzeszyńska, powstać ma nowy odcinek Al. Solidarności między ulicami Dojazd i Lutycką, a także dwa węzły - Podolany (skrzyżowanie Lutyckiej z Al. Solidarności i Jasielską) oraz Koszalińska (dwupoziomowe skrzyżowanie Koszalińskiej z Lutycką). Istotne jest również to, że w ramach prac powstanie wiadukt w ciągu ul. Lutyckiej nad linią kolejową nr 354 Poznań - Piła. Przebudowane będą też skrzyżowania Lutyckiej ze Szczawnicką, Podolańską i Homera.

W pierwszym etapie, który miałby ruszyć latem 2019 roku i zakończyć się po dwóch latach, ulica Lutycka ma zostać drogą klasy GP (główna przyspieszona), powstać mają węzeł Podolany (rondo na przedłużeniu Al. Solidarności), a także wiadukty w ciągu Lutyckiej nad ulicami Podolańską i Szczawnicką oraz nad linią kolejową. Zdaniem urzędników właśnie I etap da „największy wzrost efektywności układu drogowego”. Szacuje się, że prace pochłoną około 78 mln złotych, z czego mniej więcej połowę zapisano w Wieloletniej Prognozie Finansowej. O środki miasto chce się starać w ramach dofinansowania unijnego i ze środków budżetu państwa.

W drugim etapie powstać ma dwupoziomowy węzeł Koszalińska, a w trzecim etapie ulica Lutycka miałaby mieć 2 jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę i węzeł Podolany miałby się stać dwupoziomowym. Dziś jednak nie wiadomo kiedy te etapy miałyby być realizowane.

Jeszcze w piątek TUTAJ mają się pojawić szczegółowe informacje na temat inwestycji. Uwagi do projektu będzie można przesyłać do 19 stycznia do ZDM. Na 10 stycznia na godzinę 17.00 zaplanowano spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami w SP nr 1 przy ul. Hezjoda 15.

Reklama