Reklama
Reklama

Kładka Berdychowo - Chwaliszewo: autor zwycięskiej koncepcji dostanie 50 000 zł

Kładka będzie przebiegać w tym miejscu | fot. PIM
Kładka będzie przebiegać w tym miejscu | fot. PIM

W drugiej połowie grudnia miasto ogłosiło konkurs na zaprojektowanie kładki, która połączy Chwaliszewo z południowym cyplem Ostrowa Tumskiego i sąsiedztwem Politechniki Poznańskiej na Berdychowie.

W chwili ogłoszenia konkursu nie zdradzono jednak szczegółów. Poinformowano jedynie, że kładka ma być jak najlepsza pod względem architektonicznym, wizualnym i użytkowym, a także ma się wpisywać harmonijnie w krajobraz.

Dziś wiadomo, kto będzie decydować o wyborze zwycięskiej pracy. W Sądzie Konkursowym zasiadać będą m.in. dyrektor Instytutu Architektury, Urbanistyki i Ochrony Dziedzictwa Politechniki Poznańskiej, Miejski Konserwator Zabytków, szef Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji UMP, szef Wydziału Urbanistyki i Architektury UMP, szef Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UMP, architekci, miejscy radni, plastyk miejski, a także przedstawiciel Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Zwycięska praca zostanie nagrodzona kwotą w wysokości 50 tysięcy złotych. Autorzy prac z drugiego i trzeciego miejsca otrzymają natomiast 25 tysięcy złotych. Na ewentualne wyróżnienia zarezerwowano 30 tysięcy złotych.

Czas na składanie prac konkursowych mija 30 kwietnia przyszłego roku. Po wybraniu zwycięskiej koncepcji, jej autor będzie mieć rok na wykonanie dokumentacji projektowej w oparciu o konkursowy projekt oraz uzyskanie zgód i pozwoleń niezbędnych do wybudowania obiektu. Następnie, przez dwa lata ma trwać budowa kładki.

Miasto zapewnia, że ma zabezpieczone 30 mln złotych nie tylko na projekt kładki, ale też jej budowę i zagospodarowanie terenu. Inwestycja ma się rozpocząć w 2019 roku i ma być gotowa w 2021 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
37.01 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro