Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 6
Reklama

Estakada katowicka, remont torowisk i mieszkania komunalne - to największe miejskie inwestycje, które udało się ukończyć w 2017 roku

j
czwartek, 28.12.2017 r.
godz. 22.15
j | czwartek, 28.12.2017 r., godz. 22.15
Estakada katowicka, remont torowisk i mieszkania komunalne - to największe miejskie inwestycje, które udało się ukończyć w 2017 roku

W przyszłym roku inwestycji ma być więcej, a miasto przeznaczy na ten cel ponad 900 milionów złotych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1026 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1026 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
Elvis Tribute Show | Wczoraj, godz. 21:00
Ruszyły targi Viva Seniorzy! | Wczoraj, godz. 14:45
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W mijającym roku miasto między innymi wyremontowało tory tramwajowe przy ulicy Królowej Jadwigi i 28 Czerwca 1956 r. za kwotę 24 milionów złotych. Przed czasem do użytku oddano estakadę katowicką, która kosztowała ponad 160 milionów. Zakończenie budowy estakady katowickiej było symbolicznym zakończeniem sprzątania z lat poprzednich przedłużających się różnych dużych i mniejszych zadań. Na pewno to nas cieszyło, że udało zakończyć się to szybciej – mówi Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Została ona oddana między innymi ze środków rządowych, ale także dzięki poprzednikom, którzy jednak rozpoczęli całą procedurę – komentuje Mateusz Rozmiarek, radny PiS.

Miasto oddało także kolejne mieszkania komunalne, ale wiadomo już, że do końca kadencji prezydent Jaśkowiak nie spełni swojej obietnicy o wybudowaniu czterech tysięcy lokali. Pan prezydent Jaśkowiak przychodząc do urzędu miał doświadczenie biznesowe i zetknął się z problemami formalno – prawnymi – mówi Marek Sternalski, radny PO.

W Poznaniu prowadzono w 2017 roku też wiele mniejszych inwestycji. W mieście powstało ponad 30 tys. metrów kwadratowych chodników. To tak jakby kostką pokryć półtorej powierzchni Starego Rynku. Tych inwestycji może nie widać, bo one nie są tak spektakularne jak budowa stadionu czy hali widowiskowo – sportowej, ale to są te inwestycje, które są dla mieszkańców Poznania tak samo potrzebne – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Na przyszły rok miasto na inwestycje planuje przeznaczyć ponad 900 milionów złotych. Jednym z głównych założeń będzie rozpoczęcie budowy tramwajowej trasy na Naramowice. Wśród inwestycji jest też między innymi rewitalizacja ulicy św. Marcin, na którą miasto w przyszłym roku wyda 100 milionów złotych czy na remonty torów na Ratajach.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama