Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 6
Reklama

Umowa na dofinansowanie tramwaju na Naramowice podpisana!

j
czwartek, 28.12.2017 r.
godz. 20.48
j | czwartek, 28.12.2017 r., godz. 20.48
Umowa na dofinansowanie tramwaju na Naramowice podpisana!

Niemal 110 mln zł dofinansowania na budowę trasy tramwajowej na Naramowice otrzymał Poznań ze środków unijnych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1026 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1026 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w czwartek została podpisana umowa na dofinansowanie na budowę trasy tramwajowej na Naramowice. Umowa była zwieńczeniem wielomiesięcznych starań miasta o unijne pieniądze.

Prace przy budowie tramwaju na Naramowice mają rozpocząć się latem przyszłego roku. Pierwszy etap - a więc trasa od pętli Wilczak do ulicy Błażeja ma zostać ukończony za cztery lata. Budowa ma kosztować blisko 460 milionów, z czego niemal 110 pokryją pieniądze z Brukseli.

W podpisaniu umowy wzięli udział między innymi wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffman i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Dobra infrastruktura komunikacyjna to zdrowy kręgosłup miasta, dlatego podpisanie umowy to dla nas wszystkich wielka rzecz. To już kolejne dofinansowanie, które trafi do Poznania. To dowód na to, że rząd dba o dobro wspólne, dobro poznaniaków – mówił wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman.

W sprawach ważnych dla Poznania, dla Wielkopolski i Polski, potrafimy mówić jednym głosem, ponad podziałami politycznymi. W zakresie transportu publicznego mamy jedno zdanie – mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Jesteśmy znani ze sprawności zarządczej i otrzymaliśmy szereg wyróżnień, które to potwierdzają. Jestem przekonany, że ten projekt będzie wzorcowy, oddany przed terminem i w założonym budżecie- dodał.

Projektem, który łączy się z budową tramwaju wzdłuż ul. Naramowickiej jest  budowa węzła drogowego "Nowa Naramowicka" w miejscu skrzyżowania ul. Naramowickiej i ul. Lechickiej – informują miejscy urzędnicy. Nowa trasa tramwajowa o długości 3,27 km będzie prowadzić od pętli tramwajowej Wilczak, wzdłuż ul. Naramowickiej i planowanej ul. Nowej Naramowickiej, do przystanku czołowego w sąsiedztwie ul. Błażeja. W ramach inwestycji przewidywany jest także remont odcinka ul. Naramowickiej, od ul. Serbskiej do ul. Lechickiej, oraz budowa ul. Nowej Naramowickiej, od ul. Łużyckiej do ul. Nowej Stoińskiego wraz z jej fragmentem. Łącznie powstanie 7,5 km nowych dróg – dodają.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama