Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-1 -1
Reklama

150 tysięcy złotych brakuje do rozbudowy Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej w szpitalu im. Jonschera

j
czwartek, 28.12.2017 r.
godz. 19.29
j | czwartek, 28.12.2017 r., godz. 19.29
150 tysięcy złotych brakuje do rozbudowy Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej w szpitalu im. Jonschera

Potrzeba jeszcze stu pięćdziesięciu tysięcy złotych, żeby zebrać całą kwotę potrzebną do zakończenia budowy nowego oddziału kardiochirurgii dziecięcej w szpitalu im. Karola Jonschera w Poznaniu. To już ostatnia prosta zbiórki, którą od dwudziestu lat prowadzi Stowarzyszenie „Nasze Serce”.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1025 hPa
JUTRO
pogoda
-1°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1029 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Sprawy nabrały tempa trzy lata temu, kiedy Ministerstwo Zdrowia przyznało szpitalowi 58 milionów złotych na rozbudowę. W pierwotnym projekcie kardiochirurgia dziecięca miała być modernizowana w obecnym miejscu, na czwartym piętrze budynku. Stowarzyszenie zadeklarowało jednak przekazanie dodatkowych trzech milionów złotych na budowę nowego oddziału, tuż nad blokiem operacyjnym. Po dwudziestu latach Stowarzyszenie „Nasze Serce” uzbierało pieniądze, które pozwoliły zmienić projekt modernizacji szpitala – mówi prof. Michał Wojtalik, kardiochirurg, prezes Stowarzyszenia „Nasze Serce”.

Projekt zmieniono, budowa ruszyła, a do uzbierania pozostało jeszcze sto pięćdziesiąt tysięcy złotych. Zbieramy wiele pieniędzy z 1 procenta z PIT-ów. Ja chodzę po galeriach i rozdaję kalendarzyki – mamy już gotowe na następny rok. Jestem przekonana, że wszystko pójdzie dobrze – mówi Elżbieta Smorawińska, Stowarzyszenie „Nasze Serce”.

Obecnie na oddziale jest bardzo ciasno. Teoretycznie jest 16 łóżek dla małych pacjentów. W praktyce część miejsca jest wykorzystywana do przechowywania sprzętu. W nowym budynku przestrzeń powiększy się ze 150 do 1000 metrów kwadratowych. To spowoduje, że warunki pracy staną się normalne – takie jak w większości oddziałów kardiochirurgii w Polsce i na świecie – dodaje prof. Wojtalik.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem oddział ma zostać oddany do użytku na przełomie 2018 i 2019 roku.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama