Reklama
Reklama

Kornel Morawiecki recenzuje działania PiS i zachęca do przyjmowania uchodźców: Te 7 tysięcy na 40-milionowy kraj [...] nie powinno być problemem.

fot. Tomasz Gzell/PAP
fot. Tomasz Gzell/PAP

Obszerny wywiad z ojcem Mateusza Morawieckiego opublikował dziennik Rzeczpospolita. Kornel Morawiecki twierdzi, że jego syn jest dobrze przygotowany do funkcji premiera, a jednocześnie recenzuje dotychczasowe działania PiS.

Kornel Morawiecki zapewnia, że jego syn jest dobrze przygotowany do funkcji szefa państwa i nie przyjąłby funkcji premiera, gdyby nie miał gwarancji samodzielności -Jest przygotowany jak mało kto. Jest wykształcony, zawodowo doświadczony, zarządzał dużymi zespołami ludzkimi, piastował ważne stanowiska. Był prezesem trzeciego największego banku w Polsce. Jest moralnie i charakterologicznie przygotowany do funkcji szefa państwa - powiedział dawny opozycjonista.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Ojciec polskiego premiera stwierdził też, że decyzja o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE była błędna, a Polska powinna zaproponować jej pozostanie w UE i przeprowadzenie ponownego referendum w tej sprawie. Morawiecki senior broni też reform sądownictwa wprowadzanych przez PiS, ale przyznaje, że ma problem z osobą Stanisława Piotrowicza - prokuratora z czasów PRL -Mam problem z panem Piotrowiczem. Pan poseł Piotrowicz jest na eksponowanym stanowisku przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości. To zła decyzja.

Morawiecki krytykuje też Ministra Obrony Narodowej, który forsuje tezę o winie Rosji w katastrofie smoleńskiej -Antek nie powinien tak mówić bez żelaznych dowodów, bo psuje relacje Polski z sąsiadami. Nie możemy odwracać się od Rosji. Powinniśmy szukać porozumienia. Zdaniem Kornela Morawieckiego Antoni Macierewicz mógłby jednak pozostać w rządzie, ale pod warunkiem, że porozumie się z prezydentem.

Zdecydowanie najwięcej emocji po prawej stronie sceny politycznej budzi wypowiedź Kornela Morawieckiego na temat uchodźców -Te 7 tysięcy na 40-milionowy kraj, na które zgodził się poprzedni rząd, nie powinno być problemem. Zaproponujmy im naszą kulturę. Powinniśmy z uchodźców czynić nas. Tylko powinniśmy przybyszom postawić wymagania, zmusić ich do wysiłku, sami podjąć działania, które "ich" przerobią na "nas" - stwierdziłojciec premierai dodał -Rząd Morawieckiego powinien uruchomić korytarze humanitarne. Nie ma powodów do zwlekania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro