Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4

Kornel Morawiecki recenzuje działania PiS i zachęca do przyjmowania uchodźców: Te 7 tysięcy na 40-milionowy kraj [...] nie powinno być problemem.

BS
czwartek, 28.12.2017 r.
godz. 16.14
BS | czwartek, 28.12.2017 r., godz. 16.14
Kornel Morawiecki recenzuje działania PiS i zachęca do przyjmowania uchodźców: Te 7 tysięcy na 40-milionowy kraj [...] nie powinno być problemem.
fot. Tomasz Gzell/PAP

Obszerny wywiad z ojcem Mateusza Morawieckiego opublikował dziennik Rzeczpospolita. Kornel Morawiecki twierdzi, że jego syn jest dobrze przygotowany do funkcji premiera, a jednocześnie recenzuje dotychczasowe działania PiS.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1021 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Kornel Morawiecki zapewnia, że jego syn jest dobrze przygotowany do funkcji szefa państwa i nie przyjąłby funkcji premiera, gdyby nie miał gwarancji samodzielności - Jest przygotowany jak mało kto. Jest wykształcony, zawodowo doświadczony, zarządzał dużymi zespołami ludzkimi, piastował ważne stanowiska. Był prezesem trzeciego największego banku w Polsce. Jest moralnie i charakterologicznie przygotowany do funkcji szefa państwa - powiedział dawny opozycjonista.

Ojciec polskiego premiera stwierdził też, że decyzja o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE była błędna, a Polska powinna zaproponować jej pozostanie w UE i przeprowadzenie ponownego referendum w tej sprawie. Morawiecki senior broni też reform sądownictwa wprowadzanych przez PiS, ale przyznaje, że ma problem z osobą Stanisława Piotrowicza - prokuratora z czasów PRL - Mam problem z panem Piotrowiczem. Pan poseł Piotrowicz jest na eksponowanym stanowisku przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości. To zła decyzja.

Morawiecki krytykuje też Ministra Obrony Narodowej, który forsuje tezę o winie Rosji w katastrofie smoleńskiej - Antek nie powinien tak mówić bez żelaznych dowodów, bo psuje relacje Polski z sąsiadami. Nie możemy odwracać się od Rosji. Powinniśmy szukać porozumienia. Zdaniem Kornela Morawieckiego Antoni Macierewicz mógłby jednak pozostać w rządzie, ale pod warunkiem, że porozumie się z prezydentem. 

Zdecydowanie najwięcej emocji po prawej stronie sceny politycznej budzi wypowiedź Kornela Morawieckiego na temat uchodźców - Te 7 tysięcy na 40-milionowy kraj, na które zgodził się poprzedni rząd, nie powinno być problemem. Zaproponujmy im naszą kulturę. Powinniśmy z uchodźców czynić nas. Tylko powinniśmy przybyszom postawić wymagania, zmusić ich do wysiłku, sami podjąć działania, które „ich" przerobią na „nas" - stwierdził ojciec premiera i dodał - Rząd Morawieckiego powinien uruchomić korytarze humanitarne. Nie ma powodów do zwlekania.

Reklama