Reklama
Reklama

Kornel Morawiecki recenzuje działania PiS i zachęca do przyjmowania uchodźców: Te 7 tysięcy na 40-milionowy kraj [...] nie powinno być problemem.

fot. Tomasz Gzell/PAP

Obszerny wywiad z ojcem Mateusza Morawieckiego opublikował dziennik Rzeczpospolita. Kornel Morawiecki twierdzi, że jego syn jest dobrze przygotowany do funkcji premiera, a jednocześnie recenzuje dotychczasowe działania PiS.

Kornel Morawiecki zapewnia, że jego syn jest dobrze przygotowany do funkcji szefa państwa i nie przyjąłby funkcji premiera, gdyby nie miał gwarancji samodzielności -Jest przygotowany jak mało kto. Jest wykształcony, zawodowo doświadczony, zarządzał dużymi zespołami ludzkimi, piastował ważne stanowiska. Był prezesem trzeciego największego banku w Polsce. Jest moralnie i charakterologicznie przygotowany do funkcji szefa państwa - powiedział dawny opozycjonista.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Ojciec polskiego premiera stwierdził też, że decyzja o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE była błędna, a Polska powinna zaproponować jej pozostanie w UE i przeprowadzenie ponownego referendum w tej sprawie. Morawiecki senior broni też reform sądownictwa wprowadzanych przez PiS, ale przyznaje, że ma problem z osobą Stanisława Piotrowicza - prokuratora z czasów PRL -Mam problem z panem Piotrowiczem. Pan poseł Piotrowicz jest na eksponowanym stanowisku przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości. To zła decyzja.

Morawiecki krytykuje też Ministra Obrony Narodowej, który forsuje tezę o winie Rosji w katastrofie smoleńskiej -Antek nie powinien tak mówić bez żelaznych dowodów, bo psuje relacje Polski z sąsiadami. Nie możemy odwracać się od Rosji. Powinniśmy szukać porozumienia. Zdaniem Kornela Morawieckiego Antoni Macierewicz mógłby jednak pozostać w rządzie, ale pod warunkiem, że porozumie się z prezydentem.

Zdecydowanie najwięcej emocji po prawej stronie sceny politycznej budzi wypowiedź Kornela Morawieckiego na temat uchodźców -Te 7 tysięcy na 40-milionowy kraj, na które zgodził się poprzedni rząd, nie powinno być problemem. Zaproponujmy im naszą kulturę. Powinniśmy z uchodźców czynić nas. Tylko powinniśmy przybyszom postawić wymagania, zmusić ich do wysiłku, sami podjąć działania, które "ich" przerobią na "nas" - stwierdziłojciec premierai dodał -Rząd Morawieckiego powinien uruchomić korytarze humanitarne. Nie ma powodów do zwlekania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
16.89 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro