Reklama
Reklama

Poznań: tylko do niektórych parków możesz wejść z psem

fot. Bohdan
fot. Bohdan

Straż miejska przypomina, że na części terenów zielonych przebywanie z psem jest zabronione.

- Wielu właścicieli psów jest przeświadczonych o fakcie, że mogą ze swoimi pupilami spacerować po wszystkich parkach i zieleńcach na terenie Poznania. Otóż nie w każdym przypadku tak bywa. Na terenie każdego zieleńca czy parku może obowiązywać regulamin zezwalający bądź NIE na wprowadzanie psów - zauważają strażnicy miejscy.

Na początku tego roku w życie weszły zmiany w przepisach. Spowodowała je decyzja sądu, który uznał, że część zapisów uchwały o utrzymaniu porządku i czystości w Poznaniu przyjętej przez radnych nie może dłużej obowiązywać. Dzięki zmianom można wejść z psem na plac zabaw, teren kąpieliska, plażę czy boisko, a nawet do budynków użyteczności publicznej. Pod warunkiem, że pies jest na smyczy, a jeśli to rasa agresywna - ma założony kaganiec.

Problem pojawił się w kwestii wchodzenia z psem do parków. Już na początku roku zastępca prezydenta Poznania Tomasz Lewandowski wyjaśniał nam, że z uzasadnienia, które miasto otrzymało od sądu wynikało, że wyrok nie dotyczył regulaminów parków. Wybierając się na spacer z psem warto więc pamiętać, że w Poznaniu jest 9 parków i zieleńców, w których regulaminy nie pozwalają na wyprowadzanie psów. To m.in. park Wilsona, Chopina, Kurpińskiego, czy Ogród Zamkowy, a także zieleniec przy pl. Kolegiackim. Osobom, które nie będą się stosować do regulaminu grozi mandat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro