Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-1 -1
Reklama

Trasa tramwajowa na Naramowice coraz bliżej: podpiszą umowę na dofinansowanie

KaT
czwartek, 28.12.2017 r.
godz. 07.44
KaT | czwartek, 28.12.2017 r., godz. 07.44
Trasa tramwajowa na Naramowice coraz bliżej: podpiszą umowę na dofinansowanie
fot. UM

Pieniądze oznaczają, że do rozpoczęcia prac zostało już bardzo mało czasu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1025 hPa
JUTRO
pogoda
-1°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1029 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

To dobre wieści dla mieszkańców Naramowic. Uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zaplanowano w czwartek o godzinie 13.00 i właśnie wtedy mamy poznać szczegóły. W spotkaniu udział wezmą m.in. prezydent Jacek Jaśkowiak, wojewoda Zbigniew Hoffman oraz przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju. Dofinansowanie dotyczy budowy trasy tramwajowej od pętli Wilczak do Naramowic.

Już w październiku miasto podpisało umowę na przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla budowy nowej trasy tramwajowej, która będzie przebiegać właśnie od pętli Wilczak do przystanku pomiędzy ulicami Bolka i Błażeja. - W powiązaniu do budowy trasy tramwajowej planowana jest również modernizacja ul. Naramowickiej w na odcinku Serbska - Lechicka, przebudowa skrzyżowania ul. Naramowicka/Lechicka oraz budowa ul. Nowa Naramowicka, która zostanie włączona do istniejącej Naramowickiej łącznikiem stanowiącym fragment ul. Nowa Stoińskiego - wyjaśniał jesienią Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Torowisko tramwajowe będzie mieć 3,3 kilometra długości. Dodatkowo powstanie 7,5 kilometra nowych dróg. Na trasie tramwajowej zlokalizowanych zostanie osiem nowych przystanków. Szacuje się, że całkowity koszt inwestycji to ponad 400 mln złotych, z czego 1/3 ma pochodzić ze środków unijnych. Pierwsze prace mają się rozpocząć w przyszłym roku, a tramwaj na Naramowice powinien dojechać w 2022 roku.

Reklama