Reklama
Reklama

Małeckiego: Nowy Rok przywitają "paląc meble"

Jeden z ubiegłorocznych niebezpiecznych Sylwestrów na Małeckiego | fot. Zuza / archiwum
Jeden z ubiegłorocznych niebezpiecznych Sylwestrów na Małeckiego | fot. Zuza / archiwum

Wszystko ma być jednak pod kontrolą.

Witanie Nowego Roku na ulicy Małeckiego i w jej rejonie na poznańskim Łazarzu w przeszłości kończyło się wielokrotnie podpaleniami np. starych mebli czy śmietników. Dlatego każdego roku w Sylwestra wprowadzane są tutaj zmiany w organizacji ruchu (choćby zakaz parkowania).

Nową tradycję wprowadzają tu mieszkańcy okolicy, którzy chcą wspólnie powitać Nowy Rok na ulicy, ale oczywiście kulturalnie. Kolejny raz organizowany jest Sąsiedzki Sylwester na skwerze. Tym razem mieszkańcy wspólnie będą palić specjalnie przygotowane meble. - Nie będą to prawdziwe meble, tylko specjalne instalacje, które zostaną spalone o północy - wyjaśnia Agnieszka Trusewicz z Fundacji Otwarta Strefa Kultury. Impreza rozpocznie się o 23.00 w niedzielę i potrwa do 1.00 w nocy. W programie jest nie tylko palenie mebli, ale też muzyka, zabawa i pieczenie kiełbasek.

Przypomnijmy, że po ubiegłorocznym Sylwestrze na Małeckiego, który przebiegał bardzo spokojnie, zatrzymano 1 osobę. Wydarzenie, jak każdego roku, zabezpieczała policja. Jeden z mężczyzn rzucił w odjeżdżający radiowóz racą. To on został zatrzymany.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro