Reklama
Reklama

Zatankował benzynę zamiast oleju napędowego. Próbował ją wypompować... odkurzaczem

fot. Skitterphoto/pixabay/CC0
fot. Skitterphoto/pixabay/CC0

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia stacją benzynową przy ulicy Łęczyńskiej w Lublinie wstrząsnął wybuch. Okazało się, że to dzieło niefrasobliwego dziewiętnastolatka, który próbował wypompować z baku paliwo. Użył do tego celu przemysłowego odkurzacza zainstalowanego na stacji.

Dziewiętnastolatek pojawił się na stacji przy ulicy Łęczyńskiej w drugi dzień świąt około godziny 17:00. Do samochodu marki Mercedes z silnikiem diesla mężczyzna zatankował benzynę, a kiedy zorientował się, że popełnił błąd, postanowił go naprawić. Użył do tego odkurzacza zainstalowanego na stacji -Rurą próbował wypompować paliwo z baku. Operacja nie przebiegła jednak po jego myśli ponieważ przemysłowy odkurzacz wybuchł. Na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się i nie doszło do większych strat. Nie ucierpiała też żadna osoba znajdująca się na stacji. Sprawą zajmują się teraz policjanci z VI komisariatu, którzy sprawdzają, czy 19-latek nie stworzył swoim zachowaniem zagrożenia dla innych ludzi - relacjonujeAndrzej Fijołek z biura prasowego lubelskiej policji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
70.99 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro