Reklama
Reklama

Świąteczny weekend na drogach: w 170 wypadkach zginęło 19 osób

Komenda Główna Policja podsumowała sobotę i niedzielę na polskich drogach. Niestety w 170 wypadkach zginęło 19 osób, a 200 został rannych.

W sobotę poprzedzającą święta doszło na polskich drogach do 110 wypadków drogowych. Zginęło w nich 10 osób, a 124 zostały ranne. Zatrzymano też 206 nietrzeźwych kierowców. Niestety również wigilia nie przebiegała spokojnie. W niedzielę doszło do 60 wypadków, a śmierć w nich poniosło 9 osób. Rannych zostało 76 osób. W wigilię policjanci zatrzymali 163 nietrzeźwych kierowców.

Do najbardziej tragicznych wypadków doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. W miejscowości Kobyłce (woj. mazowieckie) samochód potrącił trzy kobiety wracające z pasterki. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych, niestety potrącone nie przeżyły zdarzenia. 22-letni kierowca samochodu był trzeźwy. Również w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do potrącenia dwóch kobiet wracających z kościoła. Jedna z nich zmarła. Kierujący zbiegł z miejsca zdarzenia, ale po dwóch godzinach zgłosił się na policję. Okazało się, że był pijany.

Policja spodziewa się największego ruchu w pierwszy i drugi dzień świąt.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro