Reklama
Reklama

Świąteczny weekend na drogach: w 170 wypadkach zginęło 19 osób

Komenda Główna Policja podsumowała sobotę i niedzielę na polskich drogach. Niestety w 170 wypadkach zginęło 19 osób, a 200 został rannych.

W sobotę poprzedzającą święta doszło na polskich drogach do 110 wypadków drogowych. Zginęło w nich 10 osób, a 124 zostały ranne. Zatrzymano też 206 nietrzeźwych kierowców. Niestety również wigilia nie przebiegała spokojnie. W niedzielę doszło do 60 wypadków, a śmierć w nich poniosło 9 osób. Rannych zostało 76 osób. W wigilię policjanci zatrzymali 163 nietrzeźwych kierowców.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Do najbardziej tragicznych wypadków doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. W miejscowości Kobyłce (woj. mazowieckie) samochód potrącił trzy kobiety wracające z pasterki. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych, niestety potrącone nie przeżyły zdarzenia. 22-letni kierowca samochodu był trzeźwy. Również w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do potrącenia dwóch kobiet wracających z kościoła. Jedna z nich zmarła. Kierujący zbiegł z miejsca zdarzenia, ale po dwóch godzinach zgłosił się na policję. Okazało się, że był pijany.

Policja spodziewa się największego ruchu w pierwszy i drugi dzień świąt.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
20.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro