Reklama

KSW: zdetronizowany Mańkowski, Andryszak szybko znokautował rywala. Strachu pokonał Popka

Borys Mańkowski po walce fot. Instagram
Borys Mańkowski po walce fot. Instagram

W sobotni wieczór w katowickim Spodku odbyła się gala KSW 41. Poznańskich kibiców interesowała przede wszystkim walka Borysa Mańkowskiego.

Dotychczasowy mistrz kategorii półśredniej mierzył się z Roberto Soldiciem. 22-latek z Bałkanów od początku pokazywał się z bardzo dobrej strony i z każdą minutą uzyskiwał coraz większa przewagę. Mocno poobijany Mańkowski wykazywał wielki hart ducha, ale po trzeciej rundzie nie był już w stanie utrzymać się na nogach i jego narożnik poddał walkę.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Cenne zwycięstwo odniósł Michał Andryszak. Zawodnik Ankosu MMA już w 26. sekundzie znokautował Fernando Rodriguesa Juniora i stał się głównym pretendentem do walki o pas wagi ciężkiej.

Jego klubowy kolega, Maciej Kazieczko, przegrał przez TKO z Gracjanem Szadzińskim. Z kolei Łukasz Rajewski po jednogłośnej decyzji musiał uznać wyższość Salahdina Parnasse

W najbardziej medialnej walce Paweł "Popek" Mikołajuw przegrał przez TKO z Tomaszem "Strachem" Oświecińskim. Następnie w klatce pojawił się sprowokowany przez "Stracha" Artur Szpilka i zaatakował aktora. Starcie zakończyło się interwencją obrony.

Swoje walki wygrali ponadto Kleber Koike Ebst (poddał Artura Sowińskiego), Marcin Wrzosek (lepszy od Romana Szymańskiego po decyzji sędziów), Damian Janikowski (TKO w starciu z Antonim Chmielewskim) i Grzegorz Szulakowski (poddał Kamila Szymuszowskiego).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro