Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 5
Reklama

Kolejna obwodnica na południu Wielkopolski coraz bliżej

KaT
czwartek, 21.12.2017 r.
godz. 12.20
KaT | czwartek, 21.12.2017 r., godz. 12.20
Kolejna obwodnica na południu Wielkopolski coraz bliżej
Pierwszy etap budowy obwodnicy Kępna - fot. GDDKiA

Przed zimą udało się zakończyć prace zasadnicze na budowie pierwszego etapu obwodnicy Kępna w ciągu trasy S11.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1028 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1026 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1016 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Pierwszy etap inwestycji o długości około 4 kilometrów jest realizowany przez Budimex. Roboty budowlane rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku. Dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że przed zimą udało się zakończyć wszystkie prace zasadnicze (konstrukcyjne i nawierzchniowe) na trasie. - Do wykonania pozostały prace wykończeniowe, w tym oznakowanie poziome i pionowe oraz systemy bezpieczeństwa i zarządzania ruchem a także podłączenie zasilania energią elektryczną.

Kontrakt opiewa na 66 mln złotych, a kierowcy mają pojechać drogą maksymalnie w sierpniu przyszłego roku. Zaawansowanie prac może jednak sugerować, że nastąpi to wcześniej. - Trasa ma skomunikować drogę ekspresową nr 8 prowadzącą w kierunku Wrocławia i Warszawy z DK-11. Wykonawca wykonał 3 obiekty inżynierskie, w tym wiadukt drogowy nad drogą ekspresową, przejście dla zwierząt nad drogą ekspresową oraz wiadukt kolejowy nad linią kolejową Kluczbork – Poznań.

Obecnie trwają też prace projektowe związane z realizacją drugiego etapu obwodnicy Kępna. W październiku tego roku GDDKiA wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu. Złożyło ją przedsiębiorstwo Intercor z Zawiercia i to z nim podpisano umowę opiewającą na ponad 122 miliony złotych. Wykonawca ma 34 miesiące na zaprojektowanie i wybudowanie drugiego odcinka obwodnicy o długości około 7 kilometrów.

Reklama