Reklama
Reklama

Dwa lata temu zmarł ojciec Jan Góra. Spotkanie na Polach Lednickich

21 grudnia 2015 roku, w trakcie odprawianej przez siebie mszy świętej, zmarł ojciec Jan Góra, organizator Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży na Polach Lednickich.

Dominikanin zmarł nagle. Źle się poczuł i stracił przytomność. Wezwane zostało pogotowie ratunkowe, jednak pomimo reanimacji zakonnika nie udało się uratować. Ojciec Jan Góra od 1997 roku organizował Ogólnopolskie Spotkania Młodzieży na Polach Lednickich. 30 grudnia 2015 roku właśnie na Polach Lednickich odbył się jego pogrzeb, w którym uczestniczyły setki wiernych.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


W czwartek, w drugą rocznicę jego śmierci, o 6.00 w kościele oo. Dominikanów odbyły się Roraty. Na 19.00 na Polach Lednickich zaplanowano natomiast mszę i modlitwę. - Ojciec Jan wykorzystywał każdą okazję, aby zachęcać nas do wspólnego budowania ośrodka na Polach Lednickich. Tym razem będzie podobnie. Na tych, którzy dotrą tego dnia na Lednicę, będzie czekała wyjątkowa rzecz - bombka "Kocham Was", którą będzie można kupić w cenie 20 zł, tylko 21 grudnia i tylko na Polach Lednickich. Cały dochód z jej sprzedaży wspomoże zakup nowych pieców do ogrzania naszego lednickiego ośrodka - zapowiadają organizatorzy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro