Reklama

Kładka Berdychowo - Chwaliszewo zacznie powstawać w 2019 roku. Będzie konkurs!

Taką wizualizację kładki prezentowało początkowo miasto | fot. DEMIURG
Taką wizualizację kładki prezentowało początkowo miasto | fot. DEMIURG

Ma być gotowa po dwóch latach.

Jakiś czas temu miasto przedstawiło koncepcję kładki, która ma połączyć Chwaliszewo z południowym cyplem Ostrowa Tumskiego i sąsiedztwem Politechniki Poznańskiej na Berdychowie. Kontrowersje wzbudził pomysł wykorzystania w tej inwestycji zabytkowych przęseł z mostu kolejowego na Starołęce. Ostatecznie z tej opcji zrezygnowano.

Dziś urzędnicy wracają do sprawy. Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania zapowiedział w środę, że jeszcze dziś ogłoszony zostanie konkurs na wykonanie koncepcji architektonicznej kładki pieszo-rowerowej nad Wartą i Cybiną. - Koncepcja konkursowa musi być być zaprojektowana w taki sposób, aby pozostawić rezerwę przestrzenną i terenową na budowę w przyszłości mostu "Berdychowskiego". Celem jest uzyskanie najlepszej koncepcji pod względem architektonicznym, wizualnym oraz użytkowym, stanowiącej podstawę do zaprojektowania oraz budowy kładki pieszo-rowerowej - mówi Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich. Co ważne, koncepcja ma się wpisywać harmonijnie w krajobraz, kładka nie może zasłaniać Ostrowa Tumskiego i Katedry.

Miasto zapewnia, że ma zabezpieczone 30 mln złotych nie tylko na projekt kładki, ale też jej budowę i zagospodarowanie terenu. Inwestycja ma się rozpocząć w 2019 roku i ma być gotowa w 2021 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
40.07 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro