Reklama
Reklama

Przy Arenie powstanie wielopoziomowy parking? Ma zastąpić tory łucznicze

Klub Łuczniczy Surma, który od lat tu funkcjonuje, może być zmuszony do przeprowadzki.

W klubie znajdującym się przy ul. Reymonta, dziś trenuje około 50 łuczników. Jeden z trenerów dowiedział się, że na torze może zostać wybudowany parking dla gości Areny. Takie plany mają mieć Międzynarodowe Targi Poznańskie, które wkrótce będą mieć pod swoją pieczą Arenę. Klub przypomina, że 5 lat temu budynki klubowe wyremontowano za 450 tysięcy złotych z miejskiego budżetu. Teraz jest ryzyko, że obiekty zostaną zburzone.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Zdaniem Lidii Dudziak, radnej PiS, zastąpienie toru łuczniczego parkingiem jest absurdalnym pomysłem. - Osobiście zbierałam podpisy, by w Parku Kasprowicza nie wybudowano wieżowców. A teraz mówi się o parkingu wielopoziomowym. To jest jakieś nieporozumienie - mówi.

Błażej Daracz z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji podkreśla, że zgodnie z ustaleniami z MTP, wszyscy dzierżawcy działający w Arenie lub przy niej, mają zostać w dotychczasowych lokalizacjach przez najbliższy rok. Ale później to MTP będą decydować o przyszłości terenów. Dziś nie wiadomo jakie konkretnie plany mają Targi.

Osiedlowi radni z Łazarza zwracają uwagę, że konieczne jest powstanie miejsc parkingowych przy Arenie, bo już dziś w dniach imprez występuje tu ogromny problem komunikacyjny. Temat powinien jednak zostać dobrze przeanalizowany i skonsultowany.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
56.53 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro