Reklama

Policja uderzyła w narkobiznes. Zatrzymano 10 osób, przejęto 7 kilogramów narkotyków o wartości 200 tysięcy złotych

fot. policja
fot. policja

Poznańscy policjanci zlikwidowali szajkę zajmującą się przemytem i sprzedażą narkotyków. Zatrzymano dziesięć osób i przejęto duże ilości narkotyków.

Sprawą szajki rozprowadzającej narkotyki na terenie powiatu średzkiego zajmowali się policjanci z wydziału antynarkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu - Śledczy ustalili, że narkotyki są przemycane do Polski z Holandii i Niemiec, a następnie za pomocą siatki dilerów sprzedawane indywidualnym odbiorcom - relacjonuje Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego policji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Ostatecznie policjanci zatrzymali dziesięć wytypowanych osób, to dziewięciu mężczyzn i jedna kobieta -W miejscach zamieszkania zatrzymanych osób policjanci zabezpieczyli przeszło 7 kilogramów narkotyków; 5 kilogramów amfetaminy, 2 kilogramy marihuany, a także kokainę oraz tabletki extasy. Czarnorynkowa wartość narkotyków to nie mniej niż 200 tysięcy złotych - dodaje Liszczyńska.

Siedmiu zatrzymanych mężczyzn zostało decyzją sądu aresztowanych, a wobec trzech osób zastosowano dozór policyjny. Podejrzanym grożą kary wieloletniego pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro