Reklama
Reklama

Masowo oszukują w deklaracjach śmieciowych: w Poznaniu zrobiono eksperyment

Dane z deklaracji porównano z danymi... parafialnymi.

O sprawie pisze portal regiodom.pl. Okazuje się, że Polacy notorycznie kłamią w deklaracjach śmieciowych i wskazują mniejszą liczbę mieszkańców lokali niż w rzeczywistości. Problem dotyczy tych samorządów, które zdecydowały się na pobieranie opłat za wywóz śmieci na podstawie liczby mieszkańców danego lokalu wskazanych w deklaracji śmieciowej. Tak jest m.in. w Poznaniu.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


Właśnie w naszym mieście przeprowadzono eksperyment. Jaki? Zebrano deklaracje śmieciowe od mieszkańców trzech bloków na jednym z osiedli. Dane dotyczące liczby zadeklarowanych mieszkańców porównano z danymi parafialnymi. I co się okazało? W trzech blokach nagle mieszkało o 100 osób mniej niż wskazywałyby na to kościelne statystyki. A przecież trzeba pamiętać o tym, że wielu osób w danych parafialnych po prostu nie ma. Luka między płacącymi za śmieci, a tymi, którzy tego nie robią, może więc być jeszcze większa.

Regiodom.pl podaje, że na przykład w Krakowie biorąc pod uwagę deklaracje śmieciowe, "brakuje" około 100 tysięcy mieszkańców. W Bydgoszczy mowa jest o "brakujących" 50 tysiącach mieszkańców. Wiele samorządów zastanawia się nad podwyższeniem opłat za wywóz śmieci od przyszłego roku właśnie przez masowe oszustwa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro