Reklama

Uruchomią sygnalizację świetlną przy Posnanii? "Co tydzień 2 - 3 zdarzenia drogowe"

Ubiegłotygodniowe zderzenie aut na skrzyżowaniu | fot. Pomoc Drogowa Car Center Poznań
Ubiegłotygodniowe zderzenie aut na skrzyżowaniu | fot. Pomoc Drogowa Car Center Poznań

Choć od otwarcia centrum handlowego Posnania minął już ponad rok, wciąż nie uruchomiono sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Brneńskiej i Anny Jantar.

Jak zauważają nasi czytelnicy, skrzyżowanie należy do "problematycznych". Choć jest prawidłowo oznakowane, często dochodzi tu do zdarzeń drogowych i niebezpiecznych sytuacji. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o zderzeniu dwóch aut w tym miejscu.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


- Dlaczego ZDM albo zarządca terenu czyli Posnania nie zdecyduje się na uruchomienie świateł? Początkowo myślałem, że światła zostaną włączone po otwarciu estakady. Tak się jednak nie stało. Co tydzień dochodzi tu do 2 - 3 zdarzeń mniej lub bardziej poważnych. Ruch momentami jest tu naprawdę spory, z każdej strony po 3 pasy - pisze nasz czytelnik Dariusz.

Zarząd Dróg Miejskich przyznaje, że są pewne obawy związane z uruchomieniem świateł na skrzyżowaniu. Mogłoby to się wiązać z tworzeniem się zatorów w tym rejonie Poznania, a tuż obok jest trasa wlotowa do Poznania - ulica Krzywoustego. Dyskusja na temat możliwości włączenia sygnalizatorów ma się odbyć w najbliższy czwartek, podczas Komisji Bezpieczeństwa ZDM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.24 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro