Reklama
Reklama

XV Wigilia dla potrzebujących na MTP: spotka się na niej blisko 2000 osób

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Już piętnasty raz poznański Caritas organizuje Wigilię dla osób chorych, ubogich i potrzebujących na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Organizatorzy największej w Polsce Wigilii dla ubogich spodziewają się, że w tym roku w spotkaniu udział weźmie blisko 2000 osób. Na stołach pojawią się tradycyjne wigilijne potrawy, ciasta. Przygotowania do tego wydarzenia zaczynają się już po wakacjach.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Od lat Wigilia jest organizowana głównie z myślą o osobach, które korzystają na co dzień z jadłodajni Caritasu. Tam można dostać zaproszenie na wieczerzę. Jeśli jednak są wolne miejsca - wpuszczane są też osoby, które zaproszeń nie mają.

Choć na zgłoszenie chęci upieczenia ciasta na Wigilię jest już za późno, każdy może jeszcze wspomóc organizatorów. Jak? Wystarczy wykupić cegiełkę na stronie internetowej Caritasu TUTAJ. Płacąc 20 złotych fundujemy pełny posiłek dla jednego uczestnika Wigilii, a płacąc 35 złotych fundujemy paczkę świąteczną dla osoby potrzebującej. Do osiągnięcia celu (25 tysięcy złotych) pozostało nieco ponad 4000 złotych.

Wigilia odbędzie się 24 grudnia, w niedzielę, o 10.30. Udział w spotkaniu zapowiedzieli m.in. arcybiskup Stanisław Gądecki oraz zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
35.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro