Reklama
Reklama

Poznań Główny: problem z przejściem między remontowanymi peronami. Mają pomóc windy

fot. Angelika
fot. Angelika

O sprawie poinformowała nas czytelniczka, która nie mogła przedostać się z peronu 5 na peron 4.

Chodzi o przejście dla osób niepełnosprawnych. - Wsparcie od ochrony otrzymałam, ale odmówiono mi pomocy przedostania się przez wyżej wspomniane przejście i w ogóle się nie dziwię - tłumaczy Angelika. - Mam to szczęście, że mogę wstać z wózka i kawałek przejść. Ale niestety nie każdy ma taką możliwość, o czym osoby odpowiedzialne za remont najwidoczniej nie wiedzą. Trwa remont i windy są jeszcze nieczynne, ale na chwilę obecną nie można wydostać się z tej części dworca na wózku - pozostaje tylko przejście podziemne. Czy naprawdę tak to powinno wyglądać - dopytuje.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie ze Zbigniewem Wolnym z PKP PLK. - Przejście przez tory zostało naprawione przez wykonawcę robót i dodatkowo pokryte płytami OSB. W obrębie obu peronów całą dobę prowadzone są przez wykonawcę modernizacji intensywne prace wykończeniowe (m.in. podbijanie torów i szlifowanie szyn), które powodują, iż prowizoryczne przejście musi być cały czas likwidowane i montowane na nowo. Wymuszone jest to technologią prac - zauważa Wolny.

Sytuację mają poprawić windy, które powinny zostać oddane do użytku we wtorek. - Przepraszamy za zaistniałą sytuację, prosząc jednocześnie o zrozumienie, ponieważ modernizacja strony zachodniej stacji odbywa się przy pełnym prowadzeniu ruchu pociągów - dodaje.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro