Reklama
Reklama

Ostatnie dni Betlejem Poznańskiego: darmowe karuzele!

fot. Miłosz Rembek

Betlejem Poznańskie będzie otwarte jeszcze tylko do piątku.

To już ostatnia szansa dla poznaniaków na zrobienie zakupów w ramach jarmarku na Betlejem Poznańskim, które w tym roku odbywa się na placu Wolności oraz na Starym Rynku. Aby zachęcić mieszkańców do odwiedzenia Betlejem, prezydent Poznania zapewnia w poniedziałek i wtorek bezpłatne korzystanie z atrakcji jarmarku dla dzieci do 15. roku życia. Miasto opłaciło bilety wstępu na karuzele oraz diabelski młyn znajdujące się na placu Wolności w godzinach 11.00 - 14.00. Co istotne, w przypadku karuzeli diabelski młyn, dzieci do 12. roku życia mogą korzystać z tej atrakcji tylko w towarzystwie opiekuna, który musi sobie kupić bilet.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


- Z obrotowej karuzeli z reniferami mogą samodzielnie korzystać dzieci od szóstego roku życia, a z rollercoastera - dzieci, które skończyły siedem lat. Wszystkie młodsze maluchy mogą również wsiąść na karuzele, ale tylko w towarzystwie dorosłego, posiadającego ważny bilet - wyjaśniają urzędnicy. - Na najmłodszych poznaniaków czeka tzw. karuzela wenecka, przeznaczona dla dzieci, które skończyły trzy lata - dodają.

22 grudnia, w ostatni dzień funkcjonowania Betlejem Poznańskiego, na Starym Rynku poznaniacy będą mogli otrzymać bezpłatne choinki, które do tej pory stanowiły dekorację Betlejem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro