Reklama
Reklama

Piątkowo: posadzili poświąteczne choinki przy PST. Teraz je przystrajają

fot. Katarzyna Domańska
fot. Katarzyna Domańska

Znaleźli sposób na to, by żywe drzewka nie trafiły na śmietnik.

Na początku 2015 roku kilku mieszkańców Piątkowo "uratowało" ze śmietników świąteczne drzewka i posadziło je na wałach otaczających trasę PST od strony osiedla Chrobrego. Drzewka doskonale się przyjęły i jeszcze tego samego roku zostały pierwszy raz udekorowane z okazji Bożego Narodzenia.

Tradycja jest kontynuowana, a więc i w tym roku choinki, które wciąż mają się świetnie, są świątecznie przystrojone. - Właściciele psów ubierają posadzone przez siebie choinki. Jeszcze nie wszystkie są przystrojone - tłumaczy Katarzyna Domańska.

Choć dopiero w tym tygodniu większość poznaniaków, którzy nie wyobrażają sobie świąt bez żywej choinki, postawi ją w domu, warto już teraz przypomnieć sobie co zrobić z takim drzewkiem po Bożym Narodzeniu. Przeważnie żywe choinki trafiają na osiedlowe śmietniki. Alternatywą jest przekazanie drzewka do jednego z punktów Zbierania Odpadów Komunalnych. W Poznaniu i okolicy Gratowiska mieszczą się przy ul. 28 Czerwca 1956 roku 284 i ul. Wrzesińskiej 12 oraz na składowisku odpadów przy ul. Meteorytowej 1 w Suchym Lesie. Każdego roku w styczniu organizowane są także akcje odbierania choinek od mieszkańców np. na Placu Wielkopolskim.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro