Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
24 13

Poznaniacy zabrali do domu Betlejemskie Światło Pokoju

j
niedziela, 17.12.2017 r.
godz. 19.33
j | niedziela, 17.12.2017 r., godz. 19.33
Poznaniacy zabrali do domu Betlejemskie Światło Pokoju
fot. Włodzimierz Hoppel

W niedzielę na Starym Rynku prezydent tradycyjnie odebrał od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. Każdy chętny mógł też zabrać światełko do domu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
24°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
24°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
24°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Betlejemskie Światło Pokoju pochodzące z Groty Narodzenia Jezusa już po raz 27 dotarło do wielkopolskich harcerzy. Płomyk został zapalony w Betlejem i podawany jest z kraju do kraju. Światło przekazane zostało Naczelnik ZHP hm. Annie Nowosad podczas uroczystej mszy św. w Zakopanem przez reprezentację Słowackich Skautów. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło” - informowała podharcmistrz Anita Walachowska, członek Komendy Chorągwi Wielkopolskiej.

Tradycyjnie Betlejemskie Światło Pokoju zostało też przekazane poznaniakom. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Farze o godzinie 16. Następnie jej uczestnicy przeszli na Stary Rynek, gdzie najpierw Betlejemskie Światło Pokoju od harcerzy odebrał prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Później tradycyjnie każdy chętny, który przyszedł na Stary Rynek ze świecą mógł ją odpalić od lampy z Betlejemskim Światłem Pokoju.

ZHP przekazuje światełko od 1991 roku.

ZOBACZ VIDEO
arrow