Reklama
Reklama

City Trail: Szymon Belgrau najszybszy nad Rusałką

fot. fot. Katarzyna Goździewska
fot. fot. Katarzyna Goździewska

Szymon Belgrau okazał się najlepszy w trzecim biegi z cyklu City Trail z Nationale-Nederlanden, który w sobotę odbył się nad poznańską Rusałką.

Do mety dotarło w sumie 808 zawodników, którzy zmagali się z trudną, błotnistą, 5-kilometrową trasą. Zwycięzca pokonał ją w 15 minut i 48 sekund.

- Od początku biegłem w zwartej grupie kilku osób. Na czwartym kilometrze było jeszcze czterech innych kandydatów do zwycięstwa.Na ostatnim kilometrze jeden z kolegów zdecydował się zaatakować, rozerwał grupę,biegliśmy już tylko we trzech - ja, Nikodem Dworczak i Roch Goszczyński. Na około 400m do mety rozpoczęliśmy z Nikodemem szaleńczy finisz, ale na ostatnich 100m okazałem się trochę szybszy, zachowałem więcej sił i to wystarczyło, by zwyciężyć. O ile 4 kilometry biegliśmy naprawdę wolno, z racji tego, że pogoda dzisiaj i to błoto na trasie nam nie pomagało, to ostatni kilometr, a szczególnie finisz pokonaliśmy już bardzo szybko i zdecydowanie mogę powiedzieć, że ten bieg bardzo dużo mnie kosztował - komentował Belgrau. Drugi był Dworczak, a trzeci Goszczyński.

Wśród pań triumfowała Agnieszka Stachowiak - dotychczas dwa razy trzecia na mecie. Wynik 21-letniej zawodniczki to 18:02.

W Biegu City Trail Junior wzięło udział 270 dzieci, Kolejne imprezy serii CITY TRAIL Poznań odbędą się: 27 stycznia, 24 lutego i 24 marca 2018.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
19.50 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro