Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 6
Reklama

Jak zatrzymać młodzież w Poznaniu? Miasto przygotuje specjalną strategię

j
sobota, 16.12.2017 r.
godz. 15.30
j | sobota, 16.12.2017 r., godz. 15.30
Jak zatrzymać młodzież w Poznaniu? Miasto przygotuje specjalną strategię

Poznań będzie miał specjalną politykę dla młodych ludzi. Celem jest to, by po skończeniu szkoły czy studiów nie wyprowadzali się z miasta. Dokument ma być gotowy do końca września przyszłego roku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1026 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1026 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
Elvis Tribute Show | Wczoraj, godz. 21:00
Ruszyły targi Viva Seniorzy! | Wczoraj, godz. 14:45
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do przygotowania takiego dokumentu prezydenta i jego urzędników zobligowała ostatnio Rada Miasta. Z pomysłem wyszedł Tomasz Wierzbicki - 27-letni radny ze stowarzyszenia Prawo do Miasta. Chodzi o to, żeby zebrać faktycznie w jednym dokumencie różne pomysły na to, żeby po pierwsze zatrzymać ludzi młodych w Poznaniu a po drugie też przyciągnąć ludzi tutaj na przykład na studia, czy do pracy – mówi Wierzbicki.

Spójna polityka wobec młodych ludzi ma objąć działania skierowane do mieszkańców w wieku od 15 do 30 lat, których dziś zameldowanych jest w Poznaniu ponad 80 tys. A tak naprawdę - jeszcze więcej. Bo samych studentów mieszka tu ponad 100 tys. Władze miasta podkreślają, że już teraz realizują szereg takich działań, m.in. stypendia dla najzdolniejszych uczniów czy promowanie poznańskich szkół i uczelni. We współpracy z zagranicznymi miastami tworzy też projekt skierowany właśnie do młodego pokolenia, który może być podstawą całej nowej polityki. Taki program tworzony wspólnie z ludźmi młodymi wytyczy nowe kierunki i pozwoli spojrzeć troszeczkę na te oczekiwania właśnie oczami młodych ludzi – mówi Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta.

Mimo to obecnie wielu młodych ludzi wyprowadza się z Poznania - co widać choćby po danych GUS. Celem strategii miasta wobec młodzieży jest zahamowanie tego trendu. Do końca września 2018 roku prezydent i jego urzędnicy mają przygotować politykę miasta dla młodych ludzi.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama