Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
Reklama

54-latka straciła 140 tys. zł. Dała się oszukać fałszywemu funkcjonariuszowi CBŚ

j
sobota, 16.12.2017 r.
godz. 13.29
j | sobota, 16.12.2017 r., godz. 13.29
54-latka straciła 140 tys. zł. Dała się oszukać fałszywemu funkcjonariuszowi CBŚ
fot. archiwum

Po tym jak do mieszkanki Gniezna zadzwonił mężczyzna przedstawiając się, jako policjant i poprosił o pomoc w zatrzymaniu oszustów – kobieta bez zastanowienia zgodziła się. Przekazała sprawcy kody do przelewów tracąc w ten sposób 140 tysięcy złotych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. 54-letnia mieszkanka Gniezna odebrała telefon o rzekomego funkcjonariusza CBŚ, który poprosił ją o pomoc. Rzekomy śledczy utrzymywał z kobietą stałą łączność, poprosił by udała się do banku i tam założyła do niego dostęp przez internet do konta bankowego. Gnieźnianka z mieszanymi uczuciami zgodziła się na współpracę. Czujna kasjerka banku widząc zdenerwowanie klientki zapytała co zrobi z pieniędzmi, na to ta odpowiedziała zgodnie z poleceniem, że ma zamiar kupić mieszkanie. Po powrocie do domu kobieta przekazała oszustowi kody, a ten wypłacił wszystkie oszczędności - relacjonuje asp. sztab. Anna Osińska z policji w Gnieźnie.

Przy okazji policjanci apeluję o rozwagę i przypominają, że funkcjonariusz nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji i nigdy nie poprosi o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu.  

Reklama