Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 6
Reklama

Ostatni weekend z Betlejem Poznańskim

j
sobota, 16.12.2017 r.
godz. 17.57
j | sobota, 16.12.2017 r., godz. 17.57
Ostatni weekend z Betlejem Poznańskim
fot. Maciej Kopiński

Tegoroczne Betlejem Poznańskie odbywa się w dwóch najpopularniejszych przestrzeniach w centrum Poznania - na placu Wolności oraz na Starym Rynku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1026 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1026 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
Elvis Tribute Show | Wczoraj, godz. 21:00
Ruszyły targi Viva Seniorzy! | Wczoraj, godz. 14:45
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

To już drugi rok z rzędu, gdy Poznańskie Betlejem odbywa się w dwóch miejscach. Ta idea spodobała się w ubiegłym roku mieszkańcom miasta, więc postanowiliśmy kontynuować ten pomysł - wyjaśnia Anna Dorna z Fundacji Flow Art, współorganizatorka wydarzenia.

Przypomnijmy. 18 listopada wystartowało na placu Wolności. Na straganach czekają na poznaniaków słodycze, grzaniec i ciepłe potrawy. Można też m.in. kupić ozdoby choinkowe, zrobić pamiątkowe zdjęcia i wziąć udział w wielu zaplanowanych wydarzeniach. Dla dzieci przygotowano atrakcje w postaci karuzeli, a z diabelskiego młyna chętnie korzystają też dorośli. Natomiast 2 grudnia wraz z rozświetleniem świątecznej choinki ruszyło Betlejem Poznańskie na Starym Rynku. Na tradycyjnym jarmarku kupimy świąteczne ozdoby, a także skosztujemy tradycyjnych bożonarodzeniowych i regionalnych potraw. Ponadto na płycie rynku na poznaniaków czekają też liczne a trakcje i wydarzenia.

Betlejem Poznańskie zakończy się 22 grudnia - tego dnia na rynku rozdawane będą choinki. Drzewka, które wcześniej stanowiły ozdobę jarmarku, trafią do domów poznaniaków.

Reklama