Reklama
Reklama

Są pieniądze na budowę szpitala dziecięcego!

100 mln złotych na budowę szpitala dziecięcego w Poznaniu przekaże Ministerstwo Rozwoju. To będzie największy tego typu nowy obiekt w Polsce.

W nowej placówce pacjenci będą leczeni w pojedynczych salach, w których będzie łazienka i miejsce dla rodzica. W sumie będą to 354 łóżka. Przeniosą się tam oddziały i poradnie działające w tej chwili na Krysiewicza i Nowowiejskiego. Dzięki temu dzieci na różne badania nie będą musiały jeździć do różnych szpitali. Nowy szpital łącznie będzie miał powierzchnię 30 tysięcy merów kwadratowych.

W Centrum stworzony zostanie Szpitalny Oddział Ratunkowy a jego lokalizacja pozwoli na korzystanie z lądowiska Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy Szpitalu Wojewódzkim.

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka jest finansowane z trzech źródeł. To środki z samorządu województwa, Unii Europejskiej i z ministerstwa rozwoju, które dziś przyznało pieniądze na ten cel. W tej tzw. kopercie unijnej są również pieniądze z budżetu państwa i jest zgoda na to, aby zmniejszyć dofinansowanie własne budżetu województwa a zwiększyć dofinansowanie budżetu państwa w tym projekcie - mówi Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Ostateczny projekt Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka ma być gotowy w styczniu. jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem budowa ruszy w czerwcu przyszłego roku a pierwsi pacjenci zostaną przyjęci w nowym obiekcie za cztery lata. Całkowity koszt budowy szpitala to 375 mln. zł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro