Reklama
Reklama

Przewodnicy zapraszają na spacer śladami Powstania Wielkopolskiego

fot. Justyna Kędra/PoPoznaniu.pl
fot. Justyna Kędra/PoPoznaniu.pl

Podobnie jak w ubiegłym roku przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl zapraszają do udziału w okolicznościowym spacerze śladami Powstania Wielkopolskiego. 27 grudnia odbędą się dwie wycieczki.

Przewodnicy skupieni wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl najbardziej znani są z organizacji wycieczek tematycznych. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów i jeżyckich tajemnic. Najbliższa wycieczka odbędzie się 27 grudnia i będzie związana z kolejną rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego - W kolejną rocznicę wybuchu największego polskiego zwycięskiego powstania zapraszamy na spacer po teatrze wydarzeń - miejscach z nim związanych. Na trasie wycieczki nie zabraknie Bazaru, ulicy Ratajczaka czy Pomnika Powstańców Wielkopolskich. Poruszymy także mniej znane kwestie związane z powstaniem takie jak zamach na Ratusz, Sejm Dzielnicowy czy udział marynarzy i skautów w działaniach zbrojnych - zachęcają przewodnicy.

W tym roku odbędą się dwie wycieczki. Zbiórka uczestników zaplanowana jest na schodach prowadzących do poznańskiego Ratusza. Początek pierwszej wycieczki zaplanowano na godzinę 13:00, a drugiej 17:30. Udział w wycieczkach jest darmowy, ale tradycyjnie przewodników można wynagrodzić napiwkiem.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro