Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -2
Reklama

Przewodnicy zapraszają na spacer śladami Powstania Wielkopolskiego

BS
piątek, 15.12.2017 r.
godz. 20.30
BS | piątek, 15.12.2017 r., godz. 20.30
Przewodnicy zapraszają na spacer śladami Powstania Wielkopolskiego
fot. Justyna Kędra/PoPoznaniu.pl

Podobnie jak w ubiegłym roku przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl zapraszają do udziału w okolicznościowym spacerze śladami Powstania Wielkopolskiego. 27 grudnia odbędą się dwie wycieczki.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1023 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przewodnicy skupieni wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl najbardziej znani są z organizacji wycieczek tematycznych. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów i jeżyckich tajemnic. Najbliższa wycieczka odbędzie się 27 grudnia i będzie związana z kolejną rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego - W kolejną rocznicę wybuchu największego polskiego zwycięskiego powstania zapraszamy na spacer po teatrze wydarzeń - miejscach z nim związanych. Na trasie wycieczki nie zabraknie Bazaru, ulicy Ratajczaka czy Pomnika Powstańców Wielkopolskich. Poruszymy także mniej znane kwestie związane z powstaniem takie jak zamach na Ratusz, Sejm Dzielnicowy czy udział marynarzy i skautów w działaniach zbrojnych - zachęcają przewodnicy.

W tym roku odbędą się dwie wycieczki. Zbiórka uczestników zaplanowana jest na schodach prowadzących do poznańskiego Ratusza. Początek pierwszej wycieczki zaplanowano na godzinę 13:00, a drugiej 17:30. Udział w wycieczkach jest darmowy, ale tradycyjnie przewodników można wynagrodzić napiwkiem.

Reklama