Reklama
Reklama

Kończy się sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. Był rekordowy!

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Przypominamy tylko do niedzieli mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z Poznańskiego Roweru Miejskiego. Właśnie kończy się przedłużony do grudnia sezon.

Rowery będzie można wypożyczać do niedzieli. Od północy z niedzieli na poniedziałek zostanie wyłączona możliwość wypożyczenia. Jednak wypożyczony wcześniej rower będzie można jeszcze zwrócić bez problemu. Późnij w ciągu kilku dni rowery ostaną odwiezione do magazynu.

Koniec sezonu to początek złożonej operacji logistycznej, która obejmuje szczegółowy przegląd każdego roweru, jego konserwację, wymianę zużytych elementów. Przerwa zimowa to przerwa dla użytkowników i rowerów, dla nas to czas wytężonej pracy, by przygotować sprzęt do nowego sezonu - tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Poznańskiego Roweru Miejskiego.

Ten sezon PRM był rekordowy. Rowery wypożyczono 1,058 mln razy. W systemie zarejestrowało się 41 tysięcy nowych użytkowników, ich łączna liczba wynosi już niemal 100 tysięcy. Co ważne, o ponad połowę wzrosła średnia liczba wypożyczeń każdego roweru. To ważny współczynnik, który pokazuje, że rozbudowa systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego przyczyniła się do wzrostu jego efektywności - mówi Piotr Snuszka, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Mieszkańcy Poznania udowadniają, że z rowerów miejskich można korzystać także w chłodniejsze dni. Poznań jest jednym z trzech polskich miast, które w tym roku przekroczyły milion wypożyczeń, jedynym naszym systemem, w którym sezon rowerowy trwał tak długo - dodaje Wojtkiewicz.

Poznański Rower Miejski powróci wiosną.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
120.37 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro