Reklama
Reklama

Kończy się sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. Był rekordowy!

fot. Włodzimierz Hoppel

Przypominamy tylko do niedzieli mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z Poznańskiego Roweru Miejskiego. Właśnie kończy się przedłużony do grudnia sezon.

Rowery będzie można wypożyczać do niedzieli. Od północy z niedzieli na poniedziałek zostanie wyłączona możliwość wypożyczenia. Jednak wypożyczony wcześniej rower będzie można jeszcze zwrócić bez problemu. Późnij w ciągu kilku dni rowery ostaną odwiezione do magazynu.

Przyjdź do Renault wybierz swój model w atrakcyjnej cenie i zyskaj nawet do 12.000! Auto Compol S.A. Poznań, Kazimierza Wielkiego 1 oraz Dąbrowskiego 449 zaprasza.
REKLAMA

Koniec sezonu to początek złożonej operacji logistycznej, która obejmuje szczegółowy przegląd każdego roweru, jego konserwację, wymianę zużytych elementów. Przerwa zimowa to przerwa dla użytkowników i rowerów, dla nas to czas wytężonej pracy, by przygotować sprzęt do nowego sezonu - tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Poznańskiego Roweru Miejskiego.

Ten sezon PRM był rekordowy. Rowery wypożyczono 1,058 mln razy. W systemie zarejestrowało się 41 tysięcy nowych użytkowników, ich łączna liczba wynosi już niemal 100 tysięcy. Co ważne, o ponad połowę wzrosła średnia liczba wypożyczeń każdego roweru. To ważny współczynnik, który pokazuje, że rozbudowa systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego przyczyniła się do wzrostu jego efektywności - mówi Piotr Snuszka, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Mieszkańcy Poznania udowadniają, że z rowerów miejskich można korzystać także w chłodniejsze dni. Poznań jest jednym z trzech polskich miast, które w tym roku przekroczyły milion wypożyczeń, jedynym naszym systemem, w którym sezon rowerowy trwał tak długo - dodaje Wojtkiewicz.

Poznański Rower Miejski powróci wiosną.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
4.7 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro