Reklama
Reklama

Kończy się sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. Był rekordowy!

fot. Włodzimierz Hoppel

Przypominamy tylko do niedzieli mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z Poznańskiego Roweru Miejskiego. Właśnie kończy się przedłużony do grudnia sezon.

Rowery będzie można wypożyczać do niedzieli. Od północy z niedzieli na poniedziałek zostanie wyłączona możliwość wypożyczenia. Jednak wypożyczony wcześniej rower będzie można jeszcze zwrócić bez problemu. Późnij w ciągu kilku dni rowery ostaną odwiezione do magazynu.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Koniec sezonu to początek złożonej operacji logistycznej, która obejmuje szczegółowy przegląd każdego roweru, jego konserwację, wymianę zużytych elementów. Przerwa zimowa to przerwa dla użytkowników i rowerów, dla nas to czas wytężonej pracy, by przygotować sprzęt do nowego sezonu - tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Poznańskiego Roweru Miejskiego.

Ten sezon PRM był rekordowy. Rowery wypożyczono 1,058 mln razy. W systemie zarejestrowało się 41 tysięcy nowych użytkowników, ich łączna liczba wynosi już niemal 100 tysięcy. Co ważne, o ponad połowę wzrosła średnia liczba wypożyczeń każdego roweru. To ważny współczynnik, który pokazuje, że rozbudowa systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego przyczyniła się do wzrostu jego efektywności - mówi Piotr Snuszka, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Mieszkańcy Poznania udowadniają, że z rowerów miejskich można korzystać także w chłodniejsze dni. Poznań jest jednym z trzech polskich miast, które w tym roku przekroczyły milion wypożyczeń, jedynym naszym systemem, w którym sezon rowerowy trwał tak długo - dodaje Wojtkiewicz.

Poznański Rower Miejski powróci wiosną.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro