Reklama
Reklama

Zakończono modernizację Areny: nowe przeszklenia i odnowiony taras

fot. PIM
fot. PIM

Prowadzone prace w budynku Hali Widowiskowo-Sportowej "Arena" właśnie się zakończyły. W obiekcie wymieniona została stolarka okienna, odnowiono taras widokowy. Ponadto wewnątrz budynku wybudowana została ścianka akustyczna.

Stary murek fasadowy, ze względu na bezpieczeństwo użytkowania obiektu, został rozebrany i zastąpiony nowym. Funkcję podkonstrukcji dla nowego murka pełni ocynkowana konstrukcja stalowa, a ściany na jego poziomie zyskały nową elewację oraz zostały dodatkowo ocieplone termicznie - informuje Zarząd Poznańskich Inwestycji Miejskich. Na tarasie zostały usunięte stare warstwy izolacyjne, które powodowały zalewanie foyer i w zamian zostały wykonane nowe. Zrobiono również nowe spadki odwadniające i przystosowano je do istniejących odpływów na poziomie przyziemia. Taras zyskał też osiem otworów pod wentylatory wyciągowe - dodaje.

Przeprowadzone w ramach modernizacji budynku Hali Widowiskowo-Sportowej "Arena" prace ostały zgłoszone do odbioru na tydzień przed terminem wynikającym z harmonogramu. Są one kolejnym zadaniem inwestycyjnym, które mają na celu rewitalizację terenów sportowo-rekreacyjnych na os. Św. Łazarza. W tym samym czasie trwają prace modernizacyjne pływalni letniej w parku Kasprowicza, które zgodnie z zapowiedziami mają trwać do czerwca 2018 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro