Reklama
Reklama

Naramowicka/Lechicka: do czerwca wydłużą lewoskręt

Inwestycję sfinansuje prywatny inwestor.

Wiosną zapowiadaliśmy, że prace związane z "liftingiem" skrzyżowania zostaną przeprowadzone jeszcze w tym roku. Dziś już wiadomo, że odbędą się później. Nowe fakty w tej sprawie ustalił Puls Dnia WTK. - Bardzo chcieliśmy, aby te prace wykonano już latem tego roku. Okazało się jednak, że procedury się wydłuży i prace zostaną wykonane najpóźniej do czerwca przyszłego roku - wyjaśnia Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Miasto nie zapłaci za modyfikację skrzyżowania. Pieniądze na ten cel, a to około 1-2 milionów złotych, wyłoży prywatny inwestor, który w pobliżu skrzyżowania wybuduje market. - Zgłosił się do nas inwestor zewnętrzny, który zaproponował współpracę z Zarządem Dróg Miejskich w zakresie poszerzenia lewoskrętu (wydłużenia) z ulicy Naramowickiej w Lechicką. Chciałby tam zmodernizować nawierzchnię jezdni oraz wybudować chodnik. My przystaliśmy na to z wielkim zadowoleniem, bo takie zmiany wprowadziłyby znaczne ułatwienia w ruchu, zwłaszcza dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej - dodaje Libich.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro