Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 1
Reklama

Kolejny Łańcuch Światła w Poznaniu. Na Starym Rynku

KaT
czwartek, 14.12.2017 r.
godz. 10.22
KaT | czwartek, 14.12.2017 r., godz. 10.22
Kolejny Łańcuch Światła w Poznaniu. Na Starym Rynku
Listopadowy Łańcuch Światła - fot. Jacek Molski

W czwartek o 19.00 na Starym Rynku odbędzie się Łańcuch Światła w obronie wolnych sądów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Udział w spotkaniu zadeklarowało już blisko 1000 osób. - Będziemy demonstrować, aby politycy usłyszeli, że każdy i każda z nas bez względu na poglądy, religię i status społeczny ma prawo do prawdziwych wyborów, niepolitycznych sądów i wolnej Polski - wyjaśniają organizatorzy.


- Sytuacja jest krytyczna. Sejm przegłosował ustawy o KRS i SN, różniące się od tych z lipca tak jak Pepsi od Coca-Coli, by na dniach przejść przez Senat i trafić tym samym do punktu wyjścia, czyli na biurko Prezydenta Andrzeja Dudy. Już raz pokazaliśmy, że potrafimy się zjednoczyć w obronie naszego osobistego prawa do niezależnego sądu i prawa do głosu w demokratycznych wyborach, choć pół roku temu nikt w to nie wierzył. Pokazaliśmy siłę, dzięki czemu Prezydent zawetował dwie ustawy. Gdyby nie my, machina posła Kaczyńskiego i ministra Ziobry działałaby dalej, zawłaszczając wymiar sprawiedliwości, wolne wybory i inne nasze prawa. Ktoś powie że jesteśmy naiwni - być może. Ale my w głębi ducha wiemy, że jeśli znów masowo wyjdziemy pod Pałac Prezydencki, pod sądy, na place miast i miasteczek, to Prezydent zobaczy nasz sprzeciw i przyzna nam racje. Wierzymy że wystarczy wyjść z domu i zjednoczyć się w obywatelskim, ponadpartyjnym Łańcuchu Ludzi w Łańcuchu Światła, w dudnieniu bębnów, w śpiewie, we wspólnym celu - dodają.

Spotkanie rozpocznie się o 19.00 przy Wadze Miejskiej. Organizatorzy zachęcają, by przynieść ze sobą latarki i lampki, a także papierowe klaskacze z kartek. Zapowiedziano m.in. odśpiewanie Hymnu Polski oraz Ody do Radości.

Reklama