Reklama
Reklama

Bójka o dziewczynę zakończona śmiercią młodego mężczyzny. Sprawca skazany na dwa lata i cztery miesiące więzienia

Do bójki pomiędzy Marcinem G. a Adrianem P. doszło w grudniu ubiegłego roku na terenie Piły. W jej wyniku Marcin G. zginął, a w środę sąd skazał Adriana P. za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Z relacji portalu Asta24.pl wynika, że w połowie grudnia ubiegłego roku Marcin G. oraz Adrian P. pokłócili się na jednej z pilskich ulic o dziewczynę. W pewnym momencie Adrian P. uderzył Marcina G. w twarz, a wówczas ten upadł i zsunął się do rzeki. Z relacji Adriana P. wynika, że próbował pomóc koledze, ale kiedy stracił go z oczu, wrócił do domu. Przez kolejne dni Adrian P. pomagał w poszukiwaniach kolegi, ale ostatecznie w trakcie przesłuchania opowiedział o tym, co wydarzyło się feralnej nocy.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Ciało Marcina G. udało się odnaleźć po kilku miesiącach. Dziś sąd zdecydował o skazaniu Adriana P. za nieumyślne spowodowanie śmierci na karę dwóch lat i czterech miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Sąd zasądził też zapłatę na rzecz rodziny 50000 złotych tytułem zadośćuczynienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro