Reklama

Bójka o dziewczynę zakończona śmiercią młodego mężczyzny. Sprawca skazany na dwa lata i cztery miesiące więzienia

Do bójki pomiędzy Marcinem G. a Adrianem P. doszło w grudniu ubiegłego roku na terenie Piły. W jej wyniku Marcin G. zginął, a w środę sąd skazał Adriana P. za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Z relacji portalu Asta24.pl wynika, że w połowie grudnia ubiegłego roku Marcin G. oraz Adrian P. pokłócili się na jednej z pilskich ulic o dziewczynę. W pewnym momencie Adrian P. uderzył Marcina G. w twarz, a wówczas ten upadł i zsunął się do rzeki. Z relacji Adriana P. wynika, że próbował pomóc koledze, ale kiedy stracił go z oczu, wrócił do domu. Przez kolejne dni Adrian P. pomagał w poszukiwaniach kolegi, ale ostatecznie w trakcie przesłuchania opowiedział o tym, co wydarzyło się feralnej nocy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Ciało Marcina G. udało się odnaleźć po kilku miesiącach. Dziś sąd zdecydował o skazaniu Adriana P. za nieumyślne spowodowanie śmierci na karę dwóch lat i czterech miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Sąd zasądził też zapłatę na rzecz rodziny 50000 złotych tytułem zadośćuczynienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
16.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro