Reklama
Reklama

Rylejewa: pacjenci POSUM nie chcą płacić za parking. Zastawiają chodniki i trawniki

fot. Michał
fot. Michał

Mieszkańcy okolic Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych skarżą się na "skąpych" kierowców.

Zdaniem Michała pacjenci przyjeżdżający do POSUM na ul. Rylejewa nie korzystają z płatnego parkingu, bo jest dla nich "za drogi". - Postój do 20 minut jest bezpłatny, zaś każda godzina kosztuje 2 złote. Dla dużej liczby kierowców jest to astronomiczna cena nie do przebrnięcia - ironizuje. - Dlatego też parkują swoje pojazdy na pobliskich chodnikach, trawnikach i przejściu dla pieszych. Jest to sytuacja nagminna i notoryczna. Często zwracam w tym miejscu kierowcom uwagę na sposób parkowania, zaś w odpowiedzi słyszę, że albo tylko na chwilę, albo że przecież nie ma gdzie parkować! Jakimś dziwnym trafem połowa parkingu jest zawsze pusta. Problemem nie jest brak miejsc parkingowych, lecz skąpstwo kierowców na wydanie 2 zł na parking. Tu pomoże tylko stawianie słupków - dodaje.

Nasz czytelnik podkreśla, że taka parkingowa samowola jest niebezpieczna dla pieszych. - W związku z zablokowaniem chodnika lub przejścia dla pieszych osoby muszą chodzić jezdnią pośród jadących samochodów. Wzrasta niebezpieczeństwo potrącenia przez samochód - kończy.

Przemysław Piwecki ze straży miejskiej przyznaje, że przypadki nielegalnego parkowania się zdarzają, ale kiedyś było tu znacznie gorzej. - W tym rejonie dawniej było sporo problemów, gdyż można było przejechać od al. Solidarności do ul. Słowiańskiej. Ten skrót powodował dosyć spore natężenie ruchu i problemy z parkowaniem. Ale największa kumulacja problemów wystąpiła w trakcie remontu POSUM-u i parkingu - zauważa. - Co do miejsc postojowych to jest tam płatny parking, powstało też kilkanaście kopert dla niepełnosprawnych. Przypadki samochodów pozostawionych na trawnikach, chodnikach czy przejściach dla pieszych oczywiście występują. Strażnicy referatu Północ reagują tam na każde zgłoszenie. Zapewniam, że częściej będą interweniowali w tej części Winograd - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
9.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro