Reklama
Reklama

John Deere otwiera centrum biznesowe w Poznaniu. Powstanie 120 nowych miejsc pracy

fot. UMP
fot. UMP

Światowy potentat w branży maszyn rolniczych - firma John Deere - otworzyła w Poznaniu nowe centrum biznesowe. Znajdzie w nim zatrudnienie 120 osób.

W otwarciu centrum biznesowego firmy John Deere wziął udział prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak - To kolejna bardzo ważna dla nas decyzja, która pokazuje zaufanie inwestorów do miasta. Sektor nowoczesnych usług rośnie u nas bardzo dynamicznie. W ciągu trzech lat z 10-ciu tysięcy miejsc pracy, doszło do zwiększenia do 16-tu tysięcy. Nie ma w Polsce miasta, które ma taką dynamikę - mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania i dodawał -Poznań jest jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce. Rocznie studiuje tutaj około 116,5 tysiąca osób, dlatego poszukujemy firm i przedsiębiorstw, które mogą zaoferować absolwentom uczelni ciekawe miejsca pracy. Wszystko to może zagwarantować John Deere, dlatego zależy nam na zbudowaniu z nim zaufanej relacji. Firma świetnie wpisuje się w cel strategiczny rozwoju Miasta - w prowadzanie nowoczesnej i atrakcyjnej przedsiębiorczości, która rozwija silną i zróżnicowaną gospodarkę w Poznaniu.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

W nowym centrum biznesowym znajdzie zatrudnienie 120 osób - W przeszłości współpracowaliśmy głównie z uczelniami rolniczymi. Natomiast teraz będziemy szukać również pracowników z wykształceniem językowym, to może być język hiszpański, francuski, angielski, niemiecki i inne. Podejmiemy tez współpracę z absolwentami uniwersytetów ekonomicznych, którzy będą w stanie obsługiwać nasze potrzeby związane z finansami, księgowością, logistyką i zarządzaniem zasobami ludzkimi - wyjaśnia Tanja Knickel, dyrektor finansowa John Deere.

John Deere to firma założona w 1837 roku w USA, która jest jednym ze światowych potentatów na rynku maszyn rolniczych. Firma posiada 65 zakładów w dziewiętnastu państwach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro